Promocja firmy w Google Maps

Promocja firmy w Google MapsW dzisiejszych czasach aplikacja Google Maps jest jednym z najczęściej używanych i najbardziej chwalonych narzędzi, które wypuszczone zostały przez firmę Google. Dzięki Google Maps możemy bardzo szybko odnaleźć w naszym rejonie interesującą nas firmę. Pamiętać należy również o tym, że optymalizacja konta Google Maps jest również jednym z najważniejszych elementów w przypadku pozycjonowania lokalnego. Jeżeli nasza strona poszybuje na pierwsze miejsca w Google Maps, to możemy znacząco zwiększyć ruch na stronie i zdobyć wielu potencjalnych klientów. Warto dowiedzieć się na czym polega pozycjonowanie stron w Google Maps i włączyć to narzędzie do naszej strategii marketingu internetowego.

Jak działa pozycjonowanie stron w Google Maps?

Pozycjonowanie w Google Maps działa bardzo podobnie, jak w przypadku pozycjonowania tradycyjnego w wynikach organicznych. Wpisując w wyszukiwarce internetowej Google słowo kluczowe dopasowane do konkretnego terenu (np. hydraulik Warszawa) naszym oczom ukazują się w pierwszej kolejności reklamy, a po nich Google mapki, które opatrzone są wizytówkami kilku najpopularniejszych firm. Na samym dole znajdują się z kolei wyniki organiczne, dlatego też można szybko wywnioskować, że to właśnie pierwsze pozycje w Google Maps wygenerują nam największy ruch na stronie.

To, czy nasza strona firmowa znajdować będzie się w wynikach Google Maps, tak naprawdę zależy od bardzo wielu czynników. Jednym z najważniejszych punktów jest w chwili obecnej wysoka jakość strony www oraz ilość linków, które prowadzą bezpośrednio do naszej witryny. Bardzo wielu pozycjonerów uważa, że w przypadku Google Maps zdecydowanie ważniejsze znaczenie od linków ma odpowiednia optymalizacja strony oraz prawidłowe ustawienie profilu w Google Moja Firma.

Jak poprawić pozycje w Google Maps

Google Maps, to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych firm, które poszukują klientów na lokalnych rykach. Warto więc dokładnie dowiedzieć się jak można poprawić pozycje w Google Maps, aby zyskać nowych klientów i znacząco zwiększyć ruch na stronie. Aby znaleźć się na wysokich pozycjach, niestety nie wystarczy jedynie założenie konta w Google Maps. W lokalnym biznesie bardzo ważną kwestią jest to, aby zdobywać pozytywne opinie. To właśnie dzięki opiniom prawdziwych klientów możemy bardzo szybko zwiększyć zaufanie naszej firmy, co w konsekwencji doprowadzi do poprawienia pozycji w wyszukiwarce Google. Algorytm Google od dłuższego czasu uznaje opinie użytkowników za jeden z czołowych czynników pozycjonujących w Google Maps. Pamiętać należy jednak o tym, że użytkownicy mogą wystawiać nie tylko pozytywne opinie, ale również negatywne oceny, które mogą nam bardzo poważnie zaszkodzić. Warto trzymać wysoką jakość oferowanych usług i dbać o każdego klienta, dzięki czemu możemy wypracować sobie dobrą renomę i pozytywny wizerunek firmy.

Optymalizacja opisu firmy

Bardzo ważną kwestią jest prawidłowa optymalizacja firmy w Google Maps. Niestety opis firmy zawiera limit znaków, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad właściwą treścią naszego opisu. Zamiast dodawać tradycyjny opis, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skupienie się na lokalnych słowach kluczowych, które najlepiej opisywać będą naszą działalność gospodarczą. Profesjonalne firmy, które oferują pozycjonowanie stron w Google Maps, powinny zoptymalizować naszą wizytówkę tak, aby spełniała nie tylko wytyczne Google, ale również by spodobała się naszym klientom.

Zdjęcia firmy i lokalne numery telefonu

Warto zadbać o wiarygodność swojej firmy, dlatego też dodanie zdjęcia do wpisu w Google Moja firma, wydaje się bardzo dobrym posunięciem. Warto wybrać wysokiej jakości zdjęcie, które doskonale uwypukli działalność naszej firmy i pomoże nam zdobyć potencjalnych klientów. Lokalny numer telefonu, to najlepszy znak dla Google, że nasza firma rzeczywiście oferuje usługi w danym miejscu i posiada stały lokal. Weryfikacja wiarygodności odgrywa bardzo ważną rolę, a Google stara się coraz mocniej usuwać „fejkowe” strony.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz