Problem z ubezpieczaniem szyb

Problem z ubezpieczaniem szybWiększość z nas kupuje tylko ubezpieczenie OC, ponieważ jest to najtańsze z możliwych opcji ubezpieczeniowych i dodatkowo wierzymy w nasze możliwości na drogach. Nie spodziewamy się, że doprowadzimy do jakiejś poważniejszej kolizji i będziemy musieli wydawać jakieś większe sumy na naprawę.

Coraz więcej osób decyduje się też na minicasco, którego istotą jest to, że jeśli zdarzyłoby się nam utracić samochód w wyniku kradzieży lub zdarzenia powodującego jego kompletne zniszczenie, na przykład powodzi, odzyskalibyśmy większość wartości samochodu, a składka ubezpieczeniowa jest w takim przypadku raczej niewielka. Ubezpieczenia AC są zdecydowanie mniej popularne i powodem takiego stanu rzeczy jest często to, że ochrona szyb, jaką zapewniają, jest dalece niewystarczająca.

Ubezpieczenie AC a szyby

Szyby naszego samochodu są niestety bardzo mocno narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia związane z normalną eksploatacją samochodu. Każdemu na pewno regularnie kamienie wystrzeliwane spod kół innych samochodów trafiają w przednią szybę, a nawet w szyby boczne, ale na szczęście zazwyczaj udaje nam się uniknąć uszkodzeń. Nie zawsze jednak mamy takie szczęście i czasami pojawiają się uszkodzenia. Ich usuniecie jest czasami możliwe w ramach detailingu, ale jeśli szyba zacznie pękać, konieczna jest jej wymiana. Nie ma innej opcji. W związku z tym konieczne, a przynajmniej bardzo wskazane jest ubezpieczenie szyb samochodowych. Niestety, ubezpieczenie AC bardzo często nie obejmuje szyb.

Wyłączenie z ubezpieczenia

Zawsze musimy pamiętać, że ubezpieczenie AC to umowa pomiędzy nami i firmą zawarta na warunkach określonych w umowie i w tej umowie mogą być różne zapisy. Nie raz wśród takich zapisów pojawia się wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela za szyby, jeśli do ich zniszczenia doszło w sytuacji innej niż kolizja drogowa lub ogólnie rozumiane zdarzenie drogowe. Dla wielu kierowców w takim momencie proponowane na w ten sposób określonych warunkach ubezpieczenie AC traci w zasadzie rację bytu.

Więcej informacji dostępnych na stronie http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/auto-szyby/

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz