Sprawna rekrutacja – czy obecnie jest to możliwe?

Sprawna rekrutacja – czy obecnie jest to możliwe?

Prowadzenie rekrutacji pracowników nie jest prostym zadaniem. Dość często dowiadujemy się, że obecnie jest duży problem ze znalezieniem pracowników i niestety dotyczy to coraz większej ilości różnych branż. Taka sytuacja sprawia, że rekrutacja generuje w firmach koszty, ale nie przynosi efektu w postaci nowych pracowników i dla wielu firm jest to faktycznie poważny problem. Rozwiązanie ma przynieść serwis Talentuno, którego włodarze zakładają, że dzięki niemu poszukiwanie pracownika będzie łatwiejsze a zalety serwisu doceniane będą zarówno przez potencjalnych pracowników jak i pracodawców.

 

Istotne zadania dla match makera

Portal HR Talentuno bardzo ważna rolę przypisuje osobie określonej jako matchmaker, która może zarabiać w serwisie przez przygotowywanie ofert CV pracowników, którzy będą pasować na przedstawione stanowisko pracy. Takie rozwiązanie ma sprawić, że pracodawca od razu będzie dostawał konkretne propozycje jeśli chodzi o pracowników, którzy będą pasować do danego stanowiska, na które będzie poszukiwany pracownik. To bardzo praktyczna opcja, która sprawi, że faktycznie cala rekrutacja będzie przebiegać sprawniej i poszukiwanie pracownika nie będzie aż tak zajmujące. To oczywiście także korzystna dla pracowników sytuacja, ponieważ nie będą musieli zaglądać do wielu serwisów, aby przeglądać oferty, ale będą konkretnie proponowane im takie oferty, które będą im odpowiadały.

 

Ogólnie wiec portal HR Talentuno ma sensowne założenia i możemy zakładać, że jeśli baza ofert będzie tam odpowiednio bogata to szukanie pracownika faktycznie stanie się znacznie łatwiejsze. Warto więc tym serwisem się zainteresować i zobaczyć jak funkcjonuje. Dotyczyć to może szczególnie firm, które od dłuższego czasu mają problem z przeprowadzeniem efektywnej rekrutacji. Możliwe, że właśnie dzięki serwisowi Talentuno będzie to można zmienić i faktycznie uda się znaleźć pracownika, który danej firmie będzie odpowiadał. Pewnie dopiero za jakiś czas, gdy serwis się trochę rozwinie będziemy mogli ocenić w jakim kierunku zmierza.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz