Praca przyszłości

Praca przyszłości

Poszukując pracy lub zastanawiając się jaką ścieżkę kariery możemy wybrać, aby praca dawała nam satysfakcję i pieniądze mamy obecnie wiele możliwości. Istnieje szereg zawodów i prac, które wymagają dużych kompetencji, które są cenione i odpowiednio wynagradzane, jak na przykład praca programisty. Wiele młodych osób interesuje się zagadnieniem marketingu w sieci i z tym wiąże swoją karierę, jak się okazuje bardzo słusznie, ponieważ facebook i instagram są obecnie najczęściej wykorzystywanymi narzędziami social media.

Praca przyszłościWiększość z nas korzysta każdego dnia z portali typu facebook i instagram, publikujemy tam zdjęcia, wydarzenia z życia. Obserwujemy z przyjemnością życie innych, ale także polubione przez nas strony.

Mało czytamy?

Wielu badaczy social media widzi w tym ogromną przyszłość, która niesie za sobą wiele dobrego i złego. Bez wątpienia społeczeństwo mniej czyta książek, ponieważ wiele czasu wolnego poświęca na czytanie krótkich wpisów w social media, na portalu facebook. Czytamy artykuły, ale także wpisy lubianych przez nas artystów, osób mniej znanych, ale ciekawych, w tym na przykład podróżników. Nie jest łatwo zaistnieć w Internecie, w social media w taki sposób, aby na tym zarabiać, jednak jest to ogromne narzędzie pomocy w reklamie. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą, piszemy bloga, jesteśmy twórcami innego typu rozrywki najprawdopodobniej będziemy chcieli wykorzystać portale facebook i instagram do naszej promocji.

Hejt

Nie musimy też bardzo dobrze znać się na marketingu, aby móc wykorzystywać te portale, oczywiście osoby biegłe w tym temacie osiągać będą lepsze efekty.
Dużym zagrożeniem jest mała kontrola mediów społecznościowych, pod naszą pracą możemy otrzymać miliony komentarzy, nie tylko pozytywnych, które mogą w sposobi negatywny wpłynąć na naszą dalszą pracę i rozwój. Niestety ludzie publikują ta takich portalach zbyt dużo informacji o życiu prywatnym i nie zdają sobie sprawy z zagrożenia jakie to za sobą niesie. Warto pamiętać, że wszystko co opublikujemy jest przechowywane i nie ginie po wykasowaniu.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz