Poznaj magię biokominka

Poznaj magię biokominka

Poznaj magię biokominka

Już od kilkunastu lat rośnie liczba osób poważnie zastanawiających się nad tym, jak nieść pomoc naszej planecie nadmiernie eksploatowanej przez kolejne pokolenia. Nowe trendy są widoczne w wielu gałęziach gospodarki, nic więc dziwnego, że zmianom podlega także technika grzewcza.

W wielu częściach świata węgiel nadal jest najważniejszym materiałem opałowym, coraz częściej wskazuje się jednak na rozwiązania, które mogą stanowić dla niego realną konkurencją. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się biopaliwo.

Biokominek – próba definicji

Biokominek często opisuje się jako kominek w nowoczesnym wydaniu. Tu paliwem nie jest ani węgiel, ani drewno, ale biopaliwo otrzymywane na bazie alkoholu etylowego. Zmiana jest widoczna już przy pierwszym kontakcie z rozwiązaniem tego typu, kominek nie emituje bowiem nie tylko samego dymu, ale również charakterystycznego zapachu, gdy zaś biopaliwo się wypali, nie mamy problemu z popiołem będącym zwykle pozostałością tego procesu. Co ważne, jak przystało na rozwiązania nowoczesne, biokominki potrafią zaskakiwać nas swoimi, często bardzo nietypowymi formami.

Wiele zalet w jednym miejscu

Trudno o wskazanie tej zalety biokominka, którą uznalibyśmy za dominującą, wiele osób zwraca jednak uwagę na brak ograniczeń formalnych. Na rynku istnieje wiele rodzajów kominków na biopaliwo, kupujący sam decyduje więc, czy interesuje go kominek o sporych gabarytach podłączany do ciągu kominowego, czy też kompaktowe rozwiązanie, które pełni przede wszystkim funkcje ozdobne.

Wiąże się z tym zresztą kolejna zaleta biokominka, nie można bowiem nie docenić tego, że mamy do czynienia z rozwiązaniem mobilnym. Podczas przeprowadzki możemy zabrać go do naszego nowego mieszania, niewielki kominek może być zaś transportowany z domu do altanki na działce.

Kupując biokominek musimy mieć świadomość tego, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, gdy nie planujemy wprowadzania innego źródła ciepła. Nie oznacza to jednak, że nie należy zastanowić się nad możliwościami, jakie przed nami otwiera.
Na pewno zainteresuje Cię również, czy biokominek daje ciepło i w jakiej ilości.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz