Poszukiwane – mieszkanie w centrum Warszawy

Poszukiwane - mieszkanie w centrum WarszawyTo jedno z najczęściej wpisywanych haseł w wyszukiwarce, jeśli chodzi o rynek mieszkaniowy w stolicy. Centrum cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród studentów, jak i osób pracujących. Nic dziwnego – samo serce stolicy to nie tylko prestiż, ale również wygoda. Jak wygląda rynek mieszkaniowy w ścisłym Centrum miasta i jego okolicach?

Jeśli ktoś chciałby znaleźć swoje wymarzone mieszkanie w Warszawie – Centrum jest idealną lokalizacją. Ścisłe centrum miasta zachęca potencjalnych kupujących lub wynajmujących mnóstwem różnych atrakcji. To właśnie tutaj znajduje się najwięcej modnych restauracji i przyjaznych knajpek. Ci, którzy lubią korzystać z nocnego życia również nie będą zawiedzeni, bowiem to właśnie Centrum obfituje w największą liczbę klubów i dyskotek. Nie da się ukryć, że serce Warszawy to także lokalizacja najważniejszych firm (bardzo wiele marek decyduje się na wynajem biura właśnie w Centrum lub na jego obrzeżach) oraz punkt, z którego bez najmniejszych kłopotów można dojechać do dowolnej innej lokalizacji w stolicy. Świetna komunikacja (autobusy, tramwaje, metro, a także liczne postoje taksówek), bliskie sąsiedztwo Złotych Tarasów, PKiNu oraz Dworca Centralnego sprawiają, że Centrum warszawy to idealna lokalizacja mieszkaniowa.

Mieszkanie w pobliżu Centrum bardzo pożądane

Centrum jest bardzo pożądane właściwie przez wszystkich, którzy właśnie poszukują swojego wymarzonego lokum w stolicy. Z powodu bliskiej odległości od Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki, a także dobrej komunikacji z innymi uczelniami – lokalizacja ta jest bardzo popularna wśród studentów. Niemniejszą popularnością cieszy się także wśród młodych osób, które właśnie rozpoczynają swoją karierę zawodową. Warto dodać, że mieszkania w Centrum Warszawy wiążą się także ze sporym prestiżem – są nieco droższe niż te ulokowane w innych dzielnicach, ale wyższe czynsze lub stawki za metr kwadratowy są wynagradzane przez pełną atrakcji okolicę i przyjemne widoki za oknem.

Centrum interesuje także deweloperów

Nic dziwnego, że przy tak dużym popycie, Centrum interesują się również deweloperzy. Nadal jest tu sporo miejsca na nowe inwestycje, jak przykładowo 19.Dzielnica, jednak ci skupiają się nie tylko na realizowaniu nowych projektów, ale także na modernizacji tych już istniejących. Znaczna część kamienic (tych w Centrum jest naprawdę mnóstwo!), jak również i starszych bloków mieszkalnych przechodzi właśnie kompleksowe modernizacje, dzięki czemu udaje się je zamienić nie tylko w prestiżowe pod względem lokalizacji, ale również bardzo nowoczesne, luksusowe i bezpieczne miejsca do zamieszkania.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz