Portale społecznościowe

Portale społecznościowe to jeden z najnowszych sposób komunikacji. Wielu ludzi nie dzwoni już do siebie, nie wymienia między sobą SMS-ów. Wolą pozostawić sobie wiadomość na Facebook.

Darmowa komunikacja

Portale społecznościoweWiele osób w swoich smatrfonach ma za darmo dostęp do takich właśnie portali społecznościowych, dzięki czemu za komunikowanie się nic nie płacą. Zresztą nie wszyscy mają czas na pogaduszki przez telefon w tej samej chwili. Zawsze więc można zostawić wiadomość na jednym z tych portali, która na pewno kiedyś zostanie odczytana (o czym sami się dowiecie). Social media to naprawdę fascynujące narzędzie, które prężnie się rozwija i zmienia oblicze komunikowania międzyludzkiego. Właściwie nie wiem jak ludzie wyobrazili by sobie świat, gdyby nagle odebrać im taki portal jak Fejs lub Instagram. Wiele milionów osób chyba dosłownie przeżyłoby załamanie nerwowe, ponieważ nie będą mogli podglądać życia innych osób. Nie skłamie jak powiem, że obecnie popularność przelicza się na ilość osób lajkujących, czy też obserwujących Wasz profil na jednym z tych serwisów.

Im więcej, tym lepiej dla Waszej popularności.

Co więcej, wielu polityków, w tym głowy państw tworzą swoje konta, aby zyskać jak największą przychylność narodu. Dzięki temu mogą publikować na bieżąco informacje. Kiedyś ludzie musieli czekać do najświeższego wydania wiadomości wieczornych lub do porannych gazet. Teraz wystarczy wejść na jeden z tych portali, a będziemy wiedzieli co się aktualnie dzieje u polityków. Trzeba również przyznać, że takie media społecznościowe są również wykorzystywane jako doskonały sposób reklamy oraz miejsca do zarobku. Na wspomnianym Facebook tworzone są liczne grupy sprzedażowe, które umożliwiają szybką i sprawną transakcję pomiędzy osobami z tego samego miasta. Wiele firm wykupuje również możliwość reklamowania się pomiędzy postami Waszych znajomych. Jestem pewien, że i Wy macie swoje konta na Insta lub na popularnym Fejsie. Mam jednak nadzieje, że korzystacie z nich z umiarem i nie przesadzacie z umieszczaniem informacji.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *