Polisy na poważne choroby

Polisy na poważne choroby

Poważne choroby mnożą się na naszym świecie niczym grzyby po deszczu. Skąd się one biorą? Wydaje się, że to jakość jedzenia, wody i powietrza sprawia, że tak źle oddziałuje to wszystko na człowieka. Dodatkowo przemysł medyczny leczy nas lekami, które tak naprawdę nie mają prawa działać i które tylko w dosłownie pięciu procentach odpowiadają za nasze wyleczenie.

Reszta to po prostu zwyczajne placebo, które działać dosłownie nie może. Jednakże ubezpieczyciele wszelakiej maści dosłownie karmią się tym, że ludzie boją się poważnych chorób i powstaje coś takiego, jak ubezpieczenie na raka i ubezpieczenia od innych chorób. Czy to jest dobre, czy raczej nie?

Zalety

Oczywiście w pewnym sensie jest to dobre, bo człowiek wie, że kiedy zachoruje, to będzie miał pieniądze na leczenie. Jednakże w pewnym sensie nie jest to aż takie dobre z tego względu, że człowiek, który kupuje takie ubezpieczenie na raka, boi się, a jego strach dosłownie przyciąga do niego taką lub podobną chorobę. Działa to na zasadzie samospełniającego się proroctwa. Człowiek w strachu generuje bardzo niskie wibracje z konkretnym myślą i ta myśl wysyłana jest w przestrzeń, a jego ciało jest natomiast jak najlepszy odbiornik. Ubezpieczenia osobowe na wypadek chorób stają się coraz popularniejsze ze względu na to, że choroby są też coraz częstsze. Ich występowanie nasila na świecie machinę strachu, nasila coś, co można nazwać paniką i ta panika rzutuje w pewien sposób na to, co dzieje się wokół nas.

Jak działa ubezpieczenie?

Ta panika się rozsiewa, jak taki punkt zapalny staje się czymś, co generuje samą chorobę. Ubezpieczenia działają tutaj dwojako, bo w pewnym sensie goją ten problem, ale w innym też go zaogniają.  Kiedy potrzebna jest już człowiekowi prywatna opieka medyczna, czyli kiedy zachorował i kiedy musi się już leczyć, każde dodatkowe pieniądze są potrzebne. Dlatego też ubezpieczenie spisuje się tutaj świetnie. Żaden człowiek nie wie, jakie ma lęki, nie wie, jak należy sterować idealnie swoim myśleniem tak, żeby wyzbyć się chorób. Jednocześnie zawsze może zrobić coś, żeby uchronić się przed ich negatywnymi skutkami.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz