Polisa na życie a zdrowie psychiczne

Polisa na życie a zdrowie psychiczne

Ubezpieczenia na życie cieszą się wśród Polaków coraz większą popularnością. Polisa na życie zapewnia ochronę zarówno naszym bliskim, jak i nam samym. Warto jednak wiedzieć, że towarzystwa ubezpieczeniowe robią wszystko, aby zapewnić sobie maksymalną ochronę. Wszystko po to, aby ryzyko wypłacenia odszkodowania zmniejszyć maksymalnie. Pojawia się więc pytanie czy osoby chore psychicznie mogą wykupić polisę na życie?

Odpowiedź na pytanie postawione we wstępie nie jest prosta. Nie da się na takie pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. Trzeba bowiem pamiętać, że choroby psychiczne są bardzo różne. I to właśnie od rozpoznanej jednostki chorobowej zależy między innymi to, czy towarzystwo ubezpieczeniowe zdecyduje się sprzedać nam polisę. Do tego dochodzą rozmaite inne elementy.

Depresja i nerwica

Polisa na życie a zdrowie psychiczneWśród naprawdę często występujących chorób psychicznych wymienić należy depresję. Choroba ta w istotny sposób wpływa na sposób postrzegania nie tylko siebie, ale również otaczającego świata. I tak trzeba pamiętać, że osoba z depresją wszystko widzi w czarnych barwach. Życie nie ma sensu, nie ma na nic siły. Otacza ją wszechogarniająca beznadzieja. W takim stanie nie trudno o samobójstwo. To właśnie dlatego chorzy na depresję raczej nie mają co liczyć na wykupienie polisy na życie. Podobnie jest w przypadku osób chorujących na schizofrenię. Ci jednak, którzy chorobę psychiczną mają już za sobą mają szansę na wykupienie ubezpieczenia na życie. Trzeba jednak przedstawić dokumenty potwierdzające nasz stabilny stan psychiczny. Warto wiedzieć, że na plus działa pozostawanie pod stałą opieką lekarza psychiatry oraz psychologa. Ci, którzy mają za sobą próbę samobójczą muszą liczyć się z tym, że ubezpieczyciel odmówi i nie zdecyduje się na sprzedaż polisy. Im dłuższy czas minął od leczenia choroby i ostatniego ujawnienia się jej objawów, tym większe szanse na to, że towarzystwo ubezpieczeniowe zdecyduje się sprzedać nam polisę na życie.

Choroby psychiczne w istotny sposób wpływają na możliwości kupienia polisy na życie. Nie w każdym przypadku jednak wykupienie ubezpieczenia nie jest możliwe.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz