Pokój dziewczęcy

Pokój dziewczęcy

Urządzanie mieszkania to nie lada wyzwanie ale równocześnie wspaniała okazja do realizacji marzeń. W szczególności dotyczy to pokoju dziecięcego. Każdy dorosły pamięta swój wymarzony pokój, który wyobrażał sobie będąc dzieckiem i chce aby jego dzieci miały możliwość spędzania dzieciństwa we właśnie takim ciepłym, miłym i kolorowym wnętrzu. Wiadomym jest, że pokój dla dziewczynki będzie różnił się od pokoju chłopięcego. O ile w okresie niemowlęctwa kolory w pokoju dziecięcym wybiera się obecnie raczej stonowane, w odcieniach od beżu i jasnych kolorów ziemi i pasują one dla każdego dziecka, niezależnie od jego płci, w miarę upływu czasu to się zmienia.

Dzieci już na etapie edukacji przedszkolnej pragną, aby ich pokój był bardziej dopasowany do ich zainteresowań. Dziewczynki zaczynają otaczać się różem i motywami z ulubionych bajek z księżniczkami. Chłopcy natomiast pragną, by ich pokój wyglądał bardziej jak tajne pomieszczenie komiksowego bohatera i by królowały w nim chłodne kolory.

Czas na zmiany

W miarę upływu czasu motywy księżniczek i superbohaterów zaczynają się dzieciom nudzić i w okresie szkolnym zaczynają w dziecięcych pokojach pojawiać się elementy wspomagające rozwój oraz naukę, jak na przykład korkowe tablice, solidne biurka i mapy na ścianach, które zresztą są fajnym elementem wykończenia wnętrza, ponieważ mogą być w formie na przykład fototapety i dzięki temu nadają pokojowi ciekawego charakteru.

Starsze dziewczynki lubią przedmioty, które mają miękką fakturę, jak puszyste koce, czy też włochate poduszki a także girlandy ze światełkami, które tworzą bardzo miły, romantyczny charakter we wnętrzu.

Inne rozwiązanie

Fajnym sposobem na szybką zmianę wnętrza bez konieczności robienia drogiego remontu jest wymiana detali, jak pościel czy narzuta na łóżko. Można również wymienić doniczki w pokoju oraz dokupić na przykład półkę na książki. Czasami wystarczy pomalować specjalną farbą meble, które już są w dziecięcym pokoju, dzięki czemu zyskają nowy, bardziej atrakcyjny dla młodego człowieka wygląd.

Więcej inspiracji na dziewczęce pokoje marzeń znajdziesz TUTAJ.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz