Pokój dzienny w stylu klasycznym

Pokój dzienny w stylu klasycznym

Zastanawiasz się w jakim stylu powinien być utrzymany Twój pokój dzienny? Nie daj się zwieść wrażeniu, że obecnie każdy stawia na styl nowoczesny czy minimalistyczny – to dobre propozycje, ale nie każdy będzie umiał odnaleźć się w takiej stylistyce.

Jeśli ciągnie Cię ku klasycznym wnętrzom – postaw na taki właśnie projekt.

Wspaniała sztukateria, niesamowite meble, oryginalne dodatki

Zaczynając od podstawowych elementów wykończeniowych, a więc tego, co powinno znaleźć się na podłodze, ścianach i na suficie, warto podkreślić, że do klasycznych wnętrz idealnie wręcz pasuje sztukateria. Może to być sztukateria gipsowa, ale we wnętrzach znacznie częściej wykorzystuje się elementy styropianowe. Można ją umieścić zarówno na ścianach jak i na suficie. Dzięki niej całe pomieszczenie nabiera charakteru i smaku, gdyż ona sama w sobie jest niebagatelnym elementem dekoracyjnym.

Niezwykle istotnym elementem są także meble

Eleganckie, klasyczne, masywne i oczywiście wykonane z litego drewna. Mogą to być meble systemowe, gdzie każdy element stanowi spójną część całości. Komoda, biblioteczka, barek oraz kredens- wszystkie te elementy na pewno będą się prezentowały dobrze. Meble klasyczne powinny mieć fronty rzeźbione, mogą też być zwieńczone grubszymi koronami i posiadać uchwyty w kolorze srebra lub antycznego złota.

Sprawdź również: https://www.melagu.pl/sztukateria/

O charakterze wnętrza stanowi jednak nie tylko wspaniała sztukateria, meble będące antykami lub takie, które je przypominają, ale również dobrze dobrane dodatki i dekoracje. W każdym pokoju dziennym sprawdzi się duże lustro we wspaniałej ramie. Nie tylko jest to piękny gadżet, ale i element posiadający swoją funkcję, którą na pewno będziemy doceniać w życiu codziennym. Oczywiście, pokój dzienny w stylu klasycznym powinien posiadać także odpowiednie oświetlenie, a więc lampę sufitową oraz lampy stołowe również utrzymane w tym klimacie. Nie powinno też zabraknąć akcentów kolorystycznych, które sprawią, że wnętrze ożyje, będzie bardziej przytulne i spersonalizowane- po prostu nasze.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz