Plusy i minusy grupowego ubezpieczenia na życie

Plusy i minusy grupowego ubezpieczenia na życie

Do najczęściej kupowanych ubezpieczeń należą ubezpieczenia na życie. Wzrasta liczba osób, które wiedzą, jak ważne jest zapewnienie sobie i swoim bliskim ochrony. Osoby zatrudnione w firmach chętnie kupują ubezpieczenie grupowe; z tej formy ubezpieczenia korzysta naprawdę bardzo wiele osób. Ubezpieczenie to ma z pewnością plusy i minusy. Warto je poznać trochę bliżej.

Plusy ubezpieczenia grupowego

Plusy i minusy grupowego ubezpieczenia na życieWybierając ubezpieczenie grupowe powinniśmy wiedzieć, że ma ono bardzo szeroki zakres. Osoby, które je wybiorą mogą mieć gwarancję, że towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci im świadczenie, kiedy urodzi im się dziecko, będą mieć nieszczęśliwy wypadek, gdy zachorują lub trafią do szpitala. Polisa zadziała również w przypadku ich śmierci – pieniądze z ubezpieczenia trafią do osób im bliskich. Ważną zaletą ubezpieczenia grupowego jest brak okresu karencji. Znaczy to, że ochrona polisy działa praktycznie od razu po jej wykupieniu. Jest to kolejny plus ubezpieczenia grupowego. Wybierając to ubezpieczenie mamy pewność, że będziemy płacić niższe składki. W większości przypadków jej wysokość nie jest wyższa niż sto złotych. Są i takie, które kosztują zaledwie pięćdziesiąt złotych. W przypadku ubezpieczenia grupowego do minimum zostały ograniczone formalności. W zdecydowanej większości przypadków sprowadzają się one jedynie do wypełnienia formularza. Nie musimy także dołączać żadnych dokumentów, które dostarczą ubezpieczycielowi wiedzy na temat stanu naszego zdrowia.

Minusy polisy grupowej

Ściśle określony kształt ubezpieczenia grupowego z pewnością jest jednym z jego największych minusów. Nie mamy więc możliwości dopasowania jej do naszych potrzeb. Wprawdzie polisa grupowa na życie ma bardzo szeroki zakres, ale nie liczmy, że w chwili przykrego zdarzenia otrzymamy świadczenie w dużej wysokości. Ubezpieczenia grupowe dostępne są tylko dla pracowników. Kiedy będziemy musieli odejść z pracy, stracimy także ubezpieczenie; będzie ono obowiązywać jedynie przez pewien, ściśle określony czas od odejścia z pracy.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz