Pizza Margherita – wyjątkowa i prosta

Słynna i ceniona pizza Margherita to jedna z najpopularniejszych wersji tej potrawy. Jest lubiana nie tylko przez najmłodszych smakoszy, ale także przez tych nieco starszych. Co więcej – ta tradycyjna włoska potrawa dotarła ze swoją popularnością w niemal każdy zakątek globu. Nie ulega wątpliwości, iż ma w sobie to kulinarne „coś”. A przecież jest niezwykle skromna, bo składa się z zaledwie trzech podstawowych składników. Zatem dlaczego tak bardzo ją lubimy?

Cienkie ciasto

Podstawą Margherity jest cienkie i niezwykle chrupiące ciasto, co sprawia, iż spożywanie przysmaku rodem ze słonecznej Italii jest jeszcze przyjemniejsze dla zmysłów. Badania preferencji smakoszy pizzy potwierdzają, iż to własnie ten rodzaj ciasta cieszy się największą popularnością.

 

Prostota

Margherita to bardzo prosta pizza. Dąbrowa Górnicza (podobnie jak większość miast) proponuje smakoszom jej najbardziej podstawową wersję – złożoną jedynie z sosu pomidorowego, sera mozzarella oraz aromatycznej bazylii. W niektórych wariantach pizza tego typu zawiera dodatkowo oliwę z oliwek. Ten niezwykle skromny skład decyduje o jej wyjątkowości – w myśl zasady, że im mniej, tym lepiej.

 

Aromatyczne dodatki

Pizza Margherita wyróżnia się nie tylko cienkim i chrupiącym ciastem, ale także niezwykle smakowitymi dodatkami. Pomidory pachnące słońcem, ser mozzarella rozpuszczający się w ustach oraz niezwykle aromatyczna bazylia – to składniki, obok których nie da się przejść obojętnie. Każdy z nich nawet oddzielnie smakuje doskonale, a razem tworzą przepyszny i pachnący zestaw. Nie dziwi zatem fakt, iż jest to tak popularna pizza. Katowice zapraszają na typowo włoską Margheritę.

Mówiąc o mocnych stronach najpopularniejszej włoskiej pizzy warto wspomnieć o jeszcze jednej – ten rodzaj włoskiego placka jest najczęściej wybierany przez dzieci. Najmłodsi cenią minimalizm i prostotę. A rodzice nie muszą się obawiać o zdrowie pociech, gdyż pizza Margherita to jedna z najzdrowszych wersji tej włoskiej potrawy. Białko zawarte w serze mozzarella, likopen obecny w pomidorach i bazylia bogata w cenne składniki odżywcze – pizza nosząca imię włoskiej królowej niewątpliwie należy do tych najbogatszych w składniki odżywcze.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/katowice

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz