Pierścionki zaręczynowe złote w nowym wydaniu

Pierścionki zaręczynowe złote w nowym wydaniuKlasyczne pierścionki zaręczynowe złote to przede wszystkim złota obrączka z kamieniem na jej szczycie. Nie da się ukryć, że od kamienia szlachetnego zamieszczonego w koszyczku lub inaczej zaczepionego na obrączce, to właśnie sama obrączka jest zwykle ważniejsza i cenniejsza. Kamień szlachetny jest wisienką, czy jak kto woli, truskawką na torcie. Obecna moda bardzo mocno skupia się właśnie na samej obrączce i to tutaj pojawia się wiele ciekawych rozwiązań.

Pierścionki zaręczynowe złote ze złotem pomieszanym

Najważniejszy trend, jaki dotyka pierścionki zaręczynowe złote, to obecnie mieszanie rodzajów złota, jakie są wykorzystywane do produkcji pierścionków zaręczynowych. Klasyczne złoto żółte to mieszanka złota z miedzią i innymi metalami, co ma na celu zwiększenie wytrzymałości samego złota. Złoto czyste jest bardzo miękkie i do tego się ściera, przez co jego wykorzystywane w biżuterii użytkowanej na co dzień jest wyjątkowo problematyczne.

Urozmaicone złoto nie jest jednak po prostu złotem niższej próby. Jest to złoto ze specjalnymi dodatkami, które oferują mu biały lub różowy odcień. Oba te rodzaje złota są dość delikatne i do tego bardzo trudno jest je ze sobą łączyć, co jednak nie przeszkadza w tworzeniu z nich wspaniałych zestawów biżuterii. Trzeba jednak mieć na uwadze, że tak przygotowana obrączka pierścionka zaręczynowego będzie trudna do dopasowania pod względem wielkości, więc jeśli od razu nie będzie dobrze dopasowana do palca wybranki, poprawki mogą okazać się niemożliwe do wykonania.

Zabawa formą

Najciekawsze obecnie produkowane pierścionki zaręczynowe złote mają do zaoferowania bardzo wiele możliwości, jeśli chodzi o ich formę, przykładem może być pierścionek Aclari: https://aclari.pl/static/p/1159/pierscionek-zareczynowy-z-brylantami-aclari-ventego-0,11ct-p0547zb-5817.jpg. Wspomniany we wstępie klasyczny układ coraz częściej ustępuje bardziej fantazyjnym rozwiązaniom, chociaż trzeba podkreślić, że cały czas są to rozwiązania raczej zgodne z zasadami utylitarności. Można dostać lekko powykręcane druciki, bardziej przyozdobiony koszyczek lub małe listki, ale cały czas są to dekoracje i elementy, które powinny się sprawdzić w codziennym noszeniu danego modelu pierścionka. Jest to bardzo istotne, ponieważ obecnie pierścionek zaręczynowy powinien być zdatny do noszenia na co dzień. Zakłada się, że pozostanie on na palcu nie tylko do ołtarza, ale potem będzie elementem połączonym z obrączką, co też jest istotne samo w sobie, ponieważ oznacza konieczność dobierania tych dwóch elementów estetycznie. Konieczne jest zaistnienie właściwej harmonii, aby nie powstał efekt złego kontrastu obrączki i pierścionka zaręczynowego.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz