Outsourcing księgowości

Odpowiednie wypełnianie obowiązków, które niesie ze sobą sprawozdawczość finansowa to obecnie jedno z podstawowych wyzwań, którym muszą stawić czoła departamenty przedsiębiorstw, zajmujące się sprawami rachunkowymi oraz księgowymi.

Outsourcing księgowościSpełniając ustawowe obowiązki, powinno się zwrócić uwagę nie tylko na zgodność z przepisami obecnie obowiązującego prawa, ale także na efektywność kosztową oraz czasową. Jest to niezwykle ważne.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie przedsiębiorstw na informacje z zakresu zmian w polskim prawie dotyczącym rachunkowości i księgowości należy być zawsze na bieżąco. Nie jest to łatwe dla osoby zarządzającej firmą. Problem ten da się jednak w dość prosty sposób rozwiązać.

Outsourcing w firmie jest obecnie stosowany coraz częściej. W ramach takich usług klient otrzymuje dane zgodne ze swoimi wymaganiami oraz aktualnymi przepisami prawa. Outsourcing księgowy polega między innymi na opracowywaniu procedur księgowych i obiegu dokumentacji. Przedsiębiorca posiada z reguły możliwość wyboru systemu, na którym usługa księgowa będzie świadczona.

Może być to system własny lub stosowany w firmie zewnętrznej świadczącej usługi księgowe. Korzystając z outsourcingu, przedsiębiorca nie musi się martwić o audyt księgowy i kontrole urzędowe. Co za tym idzie, nie musi samodzielnie występować przed organami administracji publicznej, ani nie musi składać ustawowych raportów.

Wszystko robi za niego firma zewnętrzna, taka jak http://www.ucmsgroup.pl/

Jest to bardzo dobry sposób na obcięcie kosztów, jakie ponosi przedsiębiorstwo zatrudniając na etat dział księgowo-rachunkowy oraz dużo mniejsza odpowiedzialność za wszelkiego rodzaju sprawozdawczość.

Choć z usług outsourcingowych korzystają głównie duże korporacje, coraz więcej małych firm pozytywnie patrzy na ten rodzaj podwykonawstwa.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz