Oszczędności na ubezpieczeniach

Oszczędności na ubezpieczeniach

Ubezpieczenia mimo wszystko są dość drogie, a nawet wtedy, kiedy pojedyncza opcja jest tania, to kiedy weźmiemy pod uwagę wszystkie ubezpieczenia, jakie płacimy, t okazuje się, że w ciągu roku generuje nam to naprawdę duże koszty.

Dlatego też nie warto przepłacać i czasami trzeba poszukać po prostu możliwości oszczędzania na tym, co musimy płacić. Pierwszym i najważniejszym krokiem w kierunku oszczędzania nie jest rezygnacja z ubezpieczenia, bo to naprawdę byłaby głupota. Ubezpieczenie na życie i dożycie jest w naszym życiu szalenie potrzebne i bez niego z pewnością nie byłoby tak dobrze, jak jest. Trzeba szukać innych metod.

Tańsze ubezpieczenie

Jedną z takich metod jest po prostu znalezienie tańszego ubezpieczyciela. Różnica w cenach niektórych ubezpieczeń bywa naprawdę czasami horrendalna, a to oznacza, że część ludzi po prostu przepłaca. Jeżeli nie chcemy przepłacać, tylko płacić tyle ile jest to koniecznie potrzebne, to musimy zacząć się zastanawiać i rozglądać za kimś, kto zaoferuje nam po prostu znacznie niższe kwoty. Różnice między tymi samymi ubezpieczeniami u różnych ubezpieczycieli bywają bardzo duże. Czasami jest to nawet 30%, a co za tym idzie po co wyrzucać te pieniądze w błoto.

Kalkulator ubezpieczeń

Lepiej wykorzystać polisa na życie kalkulator i sprawdzić, gdzie będzie najtaniej. Jeśli już znajdziemy taniego ubezpieczyciela, to należy się go trzymać, bo za lojalne trwanie przy danej opcji ubezpieczeniowej będziemy mogli dodatkowo zaoszczędzić. Czasami po kilku latach nasza składka po prostu zmaleje i będzie bardziej akceptowalna, a o to przecież chodzi. Koszt ubezpieczenia nie zawsze musi być duży, nawet kiedy kupujemy ubezpieczenie turystyczne lub jakiś bardzo rozbudowany wariant zdrowotny. Są metody i środki na to, żeby płacić za nie mniej, a żeby jednocześnie cały czas mieć tę samą jakość. Żeby płacić jeszcze mniej, możemy sobie dokupić kolejne ubezpieczenie i wtedy nasz sumaryczny koszt będzie po prostu znacznie mniejszy, a jednocześnie zyskamy jeszcze większą ochronę. Im więcej ubezpieczeń w danej firmie, tym ich końcowe ceny niższe.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz