Opony i szyby to nie lada problem

Opony i szyby to nie lada problem

Nie każdy z nas urodził się mechanikiem samochodowym i wielu z pewnością na ten temat ma co najwyżej blade pojęcie.

Tym bardziej pewne kwestie i problemy zdecydowanie lepiej jest powierzać profesjonalistom i spać spokojnie.

Najważniejsze mieć spokojną głowę

Awaria ogumienia to jedna z najczęściej przytrafiających się usterek w czasie jazdy. Wielu z nas z pewnością miało już z nią do czynienia, ale dzisiaj mało kto potrafi sobie poradzić z nią sam. Zresztą może zdarzyć się taka sytuacja, że nie będziemy do tego kłopotu zupełnie przygotowani, bo na przykład akurat będziemy jechali na biznesowe spotkanie w swoim najlepszym garniturze. W tym momencie pewnie wiele osób żałuje tego, że nie zdecydowało się na ubezpieczenie opon, które ostatnio jest bardzo popularne. Zwykle za niewysoką sumę pieniędzy mamy zapewnioną wymianę na miejscu, a jeżeli nie będzie to możliwe, to samochód zostanie odholowany do najbliższego, ale profesjonalnego warsztatu z wulkanizacją. My natomiast możemy mieć spokojną głowę i dalej robić swoje. Taka usługa świadczona jest przez całą dobę, na terenie całego kraju. Kiedy już dojdzie do awarii należy zadzwonić na specjalny numer, czynny całodobowo i wezwać pomoc, która nadejdzie nawet w ciągu kilkunastu minut.

Nie narażaj się na koszty

Drugą najczęściej spotykaną awarią jest pęknięta czy zbita szyba, co oczywiście uniemożliwia jazdę i sprawia wiele problemów. Tutaj należy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nie wolno jeździć z uszkodzoną szybą, grozi za to co najmniej mandat i punkty karne. Dlatego też ubezpieczenie szyb samochodowych to dzisiaj prawie standard, tym bardziej, że nie jest to wielki wydatek, Natomiast uszkodzona szyba to już spore koszty, nawet rzędu kilkuset złotych. Problem ten nie dotyczy oczywiście tych użytkowników dróg, którzy mają wykupione AC, ale samo ubezpieczenie szyb samochodowych jest jednak o wiele tańsze.

Ubezpieczenie opon czy szyb dla wielu osób może być zwykłą fanaberią, ale każdy kto już korzystał z tego typu usług wie, jak bardzo jest to wygodne i komfortowe, kiedy ktoś załatwia takie sprawy za nas.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz