Od księżniczki do nietoperza, czyli jak pomalować pokój dziewczynki

Od księżniczki do nietoperza, czyli jak pomalować pokój dziewczynki

Kiedy dziecko jest małe, problem kolorem ścian pokoiku jest decyzją rodziców.

Kiedy jednak zaczyna się wiek przedszkolny i starszy – zaczynają się problemy.

Pomysł na pokój dla dziewczynki

To (niestety!) kompromis pomiędzy zmieniającą się modą na kolejne baśniowe postacie a wytrzymałością nerwową rodziców, kiedy po raz czwarty w ciągu roku słyszą „już mi się ta … (tu imię baśniowej bohaterki) nie podoba!” I kolejny raz zachodzi potrzeba zmiany w pokoju dziecięcym.

Kolorowo czyli jak?

Pierwsza kwestia to kolory. Jeśli dziewczynka przepada za jakimś kolorem, można pomalować dwie przeciwległe ściany w ulubionym kolorze (np. różowym), a pozostałe uzupełnić waniliowym, ecru, kolorem kości słoniowej – jakąś „złamaną” bielą. Podział kolorystyczny to podstawa, żeby nie zdominować pomieszczenia. Nie dajmy się zwariować i nie malujmy sufitu – niech zostanie biały.

Malowanie ścian wzory

Tutaj należy rozważyć, czy nie lepiej na jednej (tej bardziej wyeksponowanej) ścianie urządzić „kącik tematyczny” i od gotowych szablonów malować wzory ulubionej postaci albo naklejać tapetę z wybranym motywem. Dobrym rozwiązaniem (i tanim!) jest też powieszenie dużego plakatu z aktualną – w danej chwili – bohaterką. W ten sposób ograniczymy pole robocze, a dziewczynka będzie przeszczęśliwa, widząc ukochaną postać.

Tkaniny na czasie

Warto przemyśleć sprawę zakupu pościeli lub tylko poszewki z ulubionym bohaterem. Producenci brutalnie zdają sobie sprawę, że kolejne Arielki czy Mirabelki to kwestia kilku miesięcy i pościel można kupić niedrogo.

Narzuta na łóżko

Od księżniczki do nietoperza, czyli jak pomalować pokój dziewczynkiMożna rozważyć kwestię dwustronnej narzuty na łóżko. Jeśli dziewczynka nie może się zdecydować na kolor, dobrym rozwiązaniem będzie pikowana dwukolorowa narzuta. Jeśli w danym momencie jeden kolor się znudzi, narzutę można przełożyć na drugą stronę. Całość uzupełnią pokrowce na krzesła czy drobiazgi w aktualnym kolorze. Jedno jest pewne: w pogodni za dziewczęcymi postaciami z baśni, my, rodzice, jesteśmy na z góry przegranej pozycji. I lepiej będzie, jeśli się z tym pogodzimy. Dobry pomysł na pokój dla dziewczynki to podstawa!

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz