Od czego uzależniona jest cena polisy na życie?

Od czego uzależniona jest cena polisy na życie?

Ubezpieczenia na życie stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Kupują je osoby w bardzo różnym wieku, o różnym statusie materialnym, które wykonują bardzo różną pracę. Z pewnością jednak mało osób wie, że na cenę polisę składa się szereg bardzo różnych elementów. Jakie są te najważniejsze dowiedzą się Państwo z poniższego tekstu.

Wiek i płeć

Aż do roku 2011 kobiety i osoby młode za polisę na życie płacili mniej. W roku 2011 został wydany wyrok przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Na jego mocy towarzystwa ubezpieczeniowe musiały zrównać wszystkie składki. Jednak dotyczy to jedynie płci. Osoby do trzydziestego roku życia nadal mogą kupić ubezpieczenie na życie, za które zapłacą niższe składki. Wywierają na to wpływ dane statystyczne, które wyraźnie pokazują, że osoby w młodym wieku umierają o wiele rzadziej i rzadziej poważnie chorują.

Kondycja zdrowotna

Od czego uzależniona jest cena polisy na życie?Wpływa ona na wysokość składki, ale nie tylko. Decyduje także o tym, czy towarzystwo ubezpieczeniowe w ogóle sprzeda nam polisę. Nie zapominajmy, że ubezpieczyciele dbają równie dobrze o interesy swoich klientów, jak i o swoje własne. Dlatego też nie chcą ubezpieczać osób, odnośnie których zachodzi bardzo wysokie prawdopodobieństwo śmierci. To dlatego osoby, które chorują na raka nie mają szans na wykupienie polisy na życie; osoby, które przeszły chorobę nowotworową muszą dołączyć dokumenty potwierdzające stan ich zdrowia. W przypadku tych osób decyzja zawsze podejmowana jest indywidualnie.

Czas, na który zawarto ubezpieczenie

Jest to element istotnie wpływający na cenę polisy. W przypadku polis terminowych są one najczęściej zawierane na pięć lat. Są one znacznie tańsze od polis dożywotnich. Jeżeli więc planujemy się ubezpieczyć, a chcemy przy tym zaoszczędzić powinniśmy wybrać pierwszy rodzaj ubezpieczeń. Tego typu polisy znajdziemy w ofercie niestety tylko w ofercie niektórych towarzystw ubezpieczeniowych.

Osoby, które chcą zabezpieczyć siebie i swoich bliskich kupują polisę na życie. To najlepszy sposób na zapewnienie sobie spokoju.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz