Ocenę swojego serwisu pozostaw specjalistom

Ocenę swojego serwisu pozostaw specjalistom

Jak wykazują najnowsze wieści ze świata komputerów najbardziej miarodajną oceną danych serwisów internetowych nie są opinie poszczególnych użytkowników, którzy mogą wypowiadać się na forach lub brać udział w ankietach internetowych.

Obecnie wszystkie informacje dotyczące webusability możemy zebrać za pomocą komputerów oraz niewielkiej grupy osób, która przetestuje daną stronę internetową. Jak wiadomo, opinii może być tyle, ile ludzi biorących udział w ankiecie, a to nie o to przecież chodzi. Wszystkie dane należy uogólnić i sprawić, by serwis był optymalnie opracowany dla wszystkich ludzi, by podobał się każdemu.

Badania usability

Ocenę swojego serwisu pozostaw specjalistomNa podstawie zwykłych wypowiedzi nie ma szans, aby uzyskać kompromis, potrzebna jest więc tutaj wyższa technologia, która da miarodajne dane. Badania usability prowadzą już największe spółki nad swoimi stronami internetowymi licząc, że to przyniesie im wymierne korzyści w najbliższej przyszłości. Dzięki zebranym danym każda firma może poprawić swoją stronę internetową, sprawiając, iż ta stanie się bardziej przejrzysta i jasna dla wszystkich użytkowników Internetu, którzy tylko na nią trafią jakimś sposobem, czy to przez wyszukiwarkę Google, czy z polecenia znajomych na forach internetowych. Właściciele firmy na własne oczy mogą przekonać się jak działa ich witryna, najlepszą grupą do badania będą osoby, które nie miały dotąd styczności z owym serwisem.

Badania eyetracking

Bardzo ważne, by znaleźć takie osoby, jeżeli chodzi o badania eyetracking. Polega ono na śledzeniu ruchu gałek ocznych, co pozwala pokazać, które elementy są zauważane najpierw. Dzięki takim danym firma będzie mogła dowolnie manipulować ludźmi, sprawiając, że będą oni widzieć najpierw to co się chce, aby zobaczyli. Ważna jest także użyteczność formularzy, która ma ułatwiać kontakt firmy z potencjalnymi klientami, dzięki wymianie poglądów przedsiębiorstwo może dowiedzieć się czego klient oczekuje i jak wyobrażałby sobie współpracę. Jest to dość nowa forma działalności, dlatego bardzo popularne są szkolenia usability werbujące tylko najlepszych uczniów do firm.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz