Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Jeśli nie ma się aktualnego ubezpieczenia OC należy liczyć się z koniecznością opłacenia mandatu. Polskie prawo nakazuje każdemu kierowcy bez wyjątku posiadanie takiego ubezpieczenia. Wydaje się jednak, że nawet gdyby nie ten obowiązek warto byłoby posiadać ubezpieczenie oc.

Ubezpieczenie OC – co to takiego?

Niewątpliwie, każdy kierowca powinien dokładnie wiedzieć czym jest ubezpieczenie oc i dlaczego tak ważne jest jego posiadanie. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli w skrócie ubezpieczenie OC sprawia, że kiedy kierowca spowoduje wypadek, odszkodowanie wypłaci ubezpieczyciel, a nie on sam. Dzięki temu można uniknąć poważnego wydatku, jaki często wiąże się z wynagrodzeniem wszelkich wyrządzonych szkód.

Czy każdy potrzebuje ubezpieczenia OC?

Mogłoby się wydawać, że nie każdy potrzebuje ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Przecież niektórzy kierowcy są bardzo uważni i robią wszystko, aby nie doprowadzić nawet do najmniejszej stłuczki. Niestety, nawet największa ostrożność nie oznacza wcale, że faktycznie uda się uniknąć spowodowania wypadku. Zdarza się, że również bardzo uważni kierowcy popełniają błędy spowodowane dosłownie chwilową nieuwagą, czy też zmęczeniem. Wydaje się więc, że dla własnego spokoju każdy powinien posiadać ubezpieczenie OC, nie mówiąc już o tym, że przecież jest to wymagane przez przepisy prawne.

Cena ubezpieczenia OC

Jak się okazuje, cena ubezpieczenia w dużej mierze zależna jest od konkretnego ubezpieczyciela. Niestety, od pewnego czasu widoczna jest stała tendencja wzrostowa, jeśli chodzi o ceny oc. Warto wiec poświęcić nieco czasu i wysiłku na znalezienie najlepszej dostępnej oferty.

Każda szacunkowa wycena ubezpieczenia OC jest spersonalizowana. Dlatego tez, przed jej wykonaniem konieczne jest dostarczenie dowodu rejestracyjnego samochodu jak i własnego prawa jazdy. Dokonanie dokładnej wyceny nie może również odbyć się bez historii ubezpieczenia.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz