O wpływie mediów społecznościowych

O wpływie mediów społecznościowych

Temat naszego tekstu to social media. Myślę, że nie trzeba nikomu wyjaśniać co to są social media. Niemniej, w dalszej części tekstu będziemy mówić po polsku. Jaki jest polski odpowiednim social mediów? Naturalnie chodzi o media społecznościowe. W dzisiejszych czasach każdy z nas ma konto na Facebooku, czy Instagramie. Można powiedzieć, że Facebook, czy Instagram to media, które zamieszkały w naszym życiu. Nie ma mowy o jakiejkolwiek przenośni w tej kwestii, chodzi o dosłowne znaczenie.

Taka sytuacja rodzi pewne niebezpieczeństwo.

O wpływie mediów społecznościowychMedia społecznościowe są kapitalne, ale nie można zapominać o czymś takim jak wyjście z kolegami, czy pójście na podwórko. Nie można cały czas siedzieć w domu i wpatrywać się w ekran tabletu, komórki czy też komputera. Zresztą można zaryzykować stwierdzenie, że coraz mniej osób spędza czas przed komputerem. Nie jest to jednak powód do dumy, po prostu doszło do zamiany na komórkę/tablet. Wracając do mediów społecznościowych, można powiedzieć, że ich siła przyciągania jest po prostu niesamowita.

Sława w mediach

Dzięki mediom społecznościowym natychmiast możemy być bardzo blisko swoich idoli. Można rzec, że dziś każda gwiazda ma swój profil w serwisie społecznościowym. Czy ten trend kiedyś ulegnie zmianie. Obecnie nic na to nie wskazuje. Zresztą tak, jak było już mówione, media społecznościowe to kapitalna sprawa, ale trzeba także pamiętać o codziennym życiu. Nie może być tak, że cały swój czas spędzamy na portalu społecznościowym (czy na portalach społecznościowych). Długi czas na portalach społecznościowych to też niekorzystny wpływ na nasz wzrok. Wzrok zawsze po pewnym czasie potrzebuje odpoczynku a kiedy odpoczynku nie będzie to trzeba liczyć się z okularami. Skoro jesteśmy przy okularach, warto zwrócić uwagę jak wiele osób w dzisiejszych czasach nosi okulary. Coraz większa ilość osób noszących okulary to powinien być dla wszystkich jasny komunikat (ale niewykluczone, że niejednokrotnie jest inaczej). Przemyślcie sobie to wszystko bardzo dokładnie. Ten tekst powstał dla Waszego dobra.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz