O rodzajach ubezpieczeń na życie

O rodzajach ubezpieczeń na życie

Każdego roku do towarzystw ubezpieczeniowych zgłasza się coraz więcej osób zainteresowanych wykupieniem ubezpieczenia na życie. W związku ze zwiększającą się liczbą klientów, towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowują różne rodzaje polis na życie. Jakie są propozycje ubezpieczycieli?

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie ubezpieczenia posagowe, na życie, na dożycie i ubezpieczenia terminowe. Są one adresowane do innych grup klientów, każde z nich wyróżnia się innymi cechami.

Zabezpieczenie dla dzieci

O rodzajach ubezpieczeń na życieJest popularnie nazywane ubezpieczeniem posagowym. Polisę posagową mogą wykupić dla dzieci rodzice, dziadkowie, nawet krewni. Jest jednak jeden warunek, który towarzystwa ubezpieczeniowe stawiają osobom wykupującym polisę posagową: nie mogą one mieć przekroczonych pięćdziesięciu sześciu lat. Dzięki polisie posagowej rodzice lub inne bliskie osoby mogą zabezpieczyć przyszłość dzieci. Środki, które zostaną zgromadzone na polisie mogą zostać przez dziecko przeznaczone na dowolnie przez niego wybrany cel. Mogą one zostać wydane na dalszą edukację, czy na zakup mieszkania. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta zaraz po narodzinach dziecka.

Ubezpieczenie na życie

Jest to polisa w przypadku, której nie określa się czasu trwania umowy. Tego typu ubezpieczenie znajdziemy w ofercie wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. Poszczególni ubezpieczyciele mają jednak różne oferty; warto więc przed podjęciem ostatecznej decyzji zapoznać się z propozycjami przynajmniej kilku ubezpieczycieli. Dzięki temu będziemy mogli wybrać polisę, która przyniesie nam najwięcej korzyści. Są to ubezpieczenia przeznaczone dla osób młodych, ale również dla osób starszych.

Ubezpieczenie terminowe

Osoby, które wybiorą ten rodzaj ubezpieczenia muszą wskazać w umowie osobę/osoby uposażone. Są to osoby, które po śmierci osoby ubezpieczonej otrzymują od towarzystwa ubezpieczeniowe zabezpieczenie finansowe. Polisę terminową możemy wykupić na taki czas, jaki jest najlepiej dostosowany do naszych potrzeb. Bardzo często ubezpieczenie terminowe jest kupowane przez osoby, którym bank udzielił kredytu.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz