O pizzy słów kilka

Pizza jest tradycyjnym daniem kuchni włoskiej, które ma bardzo wiele odmian. Pizza stała się popularna w wielu krajach świata. Chętnie jadamy to danie również w Polsce. Liczba już istniejących i nowo otwieranych pizzerii w naszym kraju jest bardzo duża. Na gości odwiedzających stolicę Dolnego Śląska Wrocław, także czekają liczne pizzerie.

Menu wrocławskich pizzerii

Pizza Wrocław ma wiele odmian. Właściciele pizzerii proponują klientom między innymi klasyczną pizzę rodem z Neapolu czyli Margheritę. Jest to pizza składająca się z mozzarelli pomidorów i kilku listków bazylii. Trzeba przyznać, że piekarz Raffaelo Esposito, którą przygotował ją dla królowej Małgorzaty Sabaudzkiej wykazał się nie tylko dużą wyobraźnią, ale także odwagą. Pizza bardzo smakowała królowej, pozwolono więc na nazwanie jej imieniem monarchini. Obecnie Margherita jest jedną z najczęściej zamawianych rodzajów pizzy na całym świecie. W menu coraz większej liczby pizzerii pojawia się także calzone. To pizza, która ma kształt pieroga i która jak ta klasyczna również ma wiele odmian. Calzone przygotowuje się z takim samym lub bardzo podobnym farszem jak tradycyjne pizze. Można ją przygotować także z nadzieniem z warzyw. Pizza neapolitańska powinna być pieczona w piecach opalanych drewnem. Bardzo dużą popularnością w naszym polskich pizzeriach cieszy się pizza rzymska. Ciasto w pizzy neapolitańskiej jest wilgotne i miękkie, w rzymskiej przeciwnie: jest chrupiące. Jest też cieńsze niż to w neapolitańskiej. Warto jeszcze dodać, że do pizzy neapolitańskiej należy nie tylko Margherita, ale także marinara i capricciosa.

Nie tylko pizza

W menu pizzerii jest nie tylko pizza. Klienci mogą zamawiać także różne rodzaje dań z makaronu. Bardzo chętnie zamawiane są także sałatki przygotowywane na bazie świeżych składników. Coś dla siebie w menu pizzerii znajdą także amatorzy słodkości. W menu znalazło się między innymi klasyczne tiramisu i kilka rodzajów panna cotty. Nie brakuje też zimnych i gorących napoi oraz soków owocowych.

Wiecej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/wroclaw

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz