O odżywkach do rzęs

Wszystkie kobiety chciałyby cieszyć się rzęsami jak firanki. Ich kondycja bardzo często wymaga jednak wsparcia dobrą odżywką. Jakie składniki powinna zawierać odżywka do rzęs, aby działała skutecznie?

W odżywkach najnowszej generacji jest mnóstwo składników odżywczych

W ich składzie są zarówno ekstrakty roślinne (wyciągi z wąkrotki, kiełków soi, korzenia żeń-szenia, kiełków pszenicy), jak i nowoczesne nośniki (na przykład peptydy miedziane) i substancje stosowane w medycynie – bimatoprost czy prowitamina B5. Bimatoprost to składnik, który nie tylko sprawia, że rzęs jest więcej, ale także sprawia, że stają się one dłuższe. Przed zastosowaniem jednak odżywek, w których składzie jest ten składnik należy bardzo dokładnie zapoznać się z wymienionymi w ulotce przeciwwskazaniami. Bimatoprost u wielu osób powoduje bowiem podrażnienie, zaczerwienienie i swędzenie skóry powiek. Może być ono tak silne, że kosmetyku nie da się stosować. Osoby wrażliwe powinny unikać odżywek, które w składzie mają na przykład Isopropyl Cloptrostenate czy Methylamido Dihydro Noralfaprostal. To te same składniki, co bimatoprost tylko występujące pod innymi nazwami. Niektóre firmy kosmetyczne unikają bowiem wymieniania bimatoprostu w składzie.

Rzęsy pogrubią i wzmocni serum do rzęs, które w składzie ma naturalne olejki, witaminę E i skwalen

Do nakładania serum można wykorzystać czystą i suchą szczoteczkę po maskarze lub szczoteczkę dołączoną do opakowania. Odżywkę nakłada się na same włoski. Już po 4-6 tygodniach stosowania serum rzęsy powinny stać się nawet do 30-40 procent gęściejsze i mocniejsze. Powinno też mniej ich wypadać. Odżywkę można stosować jako kurację dwa razy w roku przez co najmniej dwa miesiące. Prostym, sprawdzonym sposobem na gęste rzęsy w rozmiarze XXL jest olejek rycynowy. Nakłada się go cienkim pędzelkiem tuż przy nasadzie rzęs. Olejek stosuje się wieczorem po dokładnym demakijażu. Rano trzeba przed rozpoczęciem makijażu odtłuścić rzęsy.  Najlepiej można to zrobić płynem micelarnym.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz