O leasingu firmowych samochodów

Możliwości sfinansowania zakupu nowych samochodów do firmowej floty jest obecnie bardzo wiele. Do popularnych kredytów bankowych dołączył leasing samochodu. Rozwiązanie to jest w Polsce stosunkowo nowe, ale o jego zaletach przekonało się już wielu przedsiębiorców.

Do kogo skierowany jest leasing samochodu?

Leasing samochodowy to oferta, którą dla małych i średnich firm przygotował między innymi Santander Consumer Multirent. Z oferty przygotowanej przez tę firmę mogą skorzystać także mikroprzedsiębiorstwa oraz duże przedsiębiorstwa korporacyjne. Z możliwości sfinansowania zakupu samochodu w ramach pożyczki leasingowej korzysta coraz więcej przedsiębiorców. Zaletą bowiem tej pożyczki jest między innymi to, że nie powoduje ona zmniejszenia zdolności kredytowej.

Jaki rodzaj leasingu wybrać?

Przedsiębiorcy, których interesuje leasing samochodowy mają do wyboru dwa rodzaje: leasing finansowy i operacyjny. Różnią się one kwestiami podatkowymi. W przypadku leasingu operacyjnego są ona bardziej dla przedsiębiorców korzystne. Mogą odliczyć między innymi aż 50 procent naliczonego od opłat leasingowych podatku VAT. W efekcie korzystnych rozwiązań podatkowych, leasing operacyjny jest wybierany zdecydowanie częściej.

Jaką ofertę przygotował Santander Consumer Multirent?

Wśród ofert leasingowych dostępnych na rynku ta, która została przygotowana przez Santander Consumer Multirent prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na leasing samochodu właśnie w tej firmie, mogą skorzystać z szeregu dodatkowych produktów. NA dodatkowe produkty dostępne razem z usługą leasingową składa się ubezpieczenie i karta paliwowa. Możliwe jest wybranie także pakietu assistance. Jeśli chodzi o ubezpieczenie komunikacyjnego oferowane dodatkowo w pakiecie leasingowym, na plus można zapisać między innymi możliwość telefonicznego zgłoszenia ewentualnej szkody. Ewentualne szkody można zgłaszać do czynnego całą dobę Centrum Likwidacji Szkód. Santander Consumer Multirent współpracuje z dealerami wielu marek samochodowych.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz