Nowoczesny kredyt gotówkowy

Nowoczesny kredyt gotówkowyKredyt gotówkowy może uchodzić za najprostszy z możliwych produktów finansowych i nie da się ukryć, że wiele osób właśnie tak go traktuje. Są to zazwyczaj osoby, które nigdy nie miały przyjemności brania kredytu gotówkowego. Całkiem do niedawna mieliśmy bowiem masę różnych przeszkód do pokonania, zanim uzyskiwaliśmy praw do uzyskania kredytu gotówkowego. W dzisiejszych czasach się to zmienia bardzo szybko, a impulsem do zmiany jest przede wszystkim nacisk ze strony parabanków. Różnego rodzaju firmy finansowe oferujące szybką gotówkę okazały się na tyle silną konkurencją, że banki musiały zmienić część swoich praktyk.

Kredyt gotówkowy

Typowy kredyt gotówkowy to kredyt konsumpcyjny, czyli pieniądze udzielane bez pytania, na co konkretnie zostaną one wydane. Zazwyczaj wszyscy zakładają, że będą one wydawane na dobra konsumpcyjne i w taki właśnie sposób podchodzą do całej sprawy same banki. Wszystkie ich wyliczenia odnoszą się do sytuacji,  których klient zainwestuje w wycieczkę, ślub dziecka czy zakup nowego kina domowego. Czy jest to problem? W pewnym sensie tak, ponieważ jeśli pieniądze są przeznaczone na zakup środka bardziej trwałego majątku, łatwiej o egzekucję i odzyskanie pieniędzy. Zmniejsza to ryzyko. Obecnie jednak banki bardziej liberalnie podchodzą do ryzyka.

Mniej zabezpieczeń

Jeszcze całkiem do niedawna kredyt gotówkowy wiązał się z koniecznością posiadania szeregu żyrantów, dokładnym sprawdzeniem naszej zdolności kredytowej oraz nieraz z koniecznością przedstawienia jakiegoś elementu majątku w charakterze zastawu czy po prostu zabezpieczenia pożyczki. Dotyczyło to nawet zakupów ratalnych. Dzisiaj zazwyczaj wystarczy tylko sprawdzenie w Biurze Informacji Kredytowej i podanie dowodu posiadania zatrudnienia. W najlepszych dla nas przypadkach wystarczy tylko wejść do systemu bankowości elektronicznej, gdzie będzie można potem spokojnie wypełnić wniosek i dostać automatyczną akceptacje bazującą na naszej historii w danym banku, jeśli jest to nasz bank podstawowy.

Sprawdź również https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-gotowkowy,1.html

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *