Nowoczesne badania użyteczności

Nowoczesne badania użyteczności

Wiele osób zastanawia się czymże jest architektura informacji. Najprościej rzecz ujmując jest to nic innego jak utrzymanie informacji w postaci cyfrowej a wszystko po to aby użytkownicy mieli ułatwiony dostęp do niej.

Jest to nowa dyscyplina, którą coraz częściej spotyka się w naszym życiu. To zagadnienie obejmuje wiele obszarów jednak najbardziej przydatne okazują się one w bibliotekarstwie czy też w informatyce. Należy również wspomnieć, że łączy się ona z takimi pojęciami jak użyteczność czy projektowanie zorientowane na użytkowniku.

Szkolenia

Nowoczesne badania użytecznościOkazuje się, że w dzisiejszych czasach te rozwiązania znajdują zastosowanie w naszym życiu, prowadzone jest wiele szkoleń, których celem jest uzmysławianie ludziom w jaki sposób należy grupować informacje na stronie czy też na portalu internetowym. W ten sposób użytkownik szybko i sprawnie znajdzie to czego szukał. Wskazuje on sposób w jaki to można odpowiednio łączyć nazywać grupy tak aby występowały relacje pomiędzy tymi grupami. Innym pojęciem, które ściśle wiąże się z tematem są badania eyetracking . Warto wspomnieć, że jest to rodzaj badań dość szczególny, ponieważ można je traktować jednocześnie jako badania jakościowe i ilościowe. Pozwalają one dodatkowo obniż szyć koszty projektów badawczych czy też większych ich efektywność.

Badania użyteczności

Tego typu badania zaliczane jest do badań użyteczności, które pozwala ocenić pierwsze wrażenie i postrzeganie elementów na stronie. Zaliczają się one w poczet audyt użyteczności. Badania użyteczności pozwalają na znalezienie słabych punktów strony, które z kolei obniżają jej skuteczność i w znacznej mierze wpływają na satysfakcję klientów. Korzystając z tego rodzaju rozwiązań możemy być pewni, że uda nam się wnieść do prowadzonego przez nas serwisu wiele atrakcyjnych rozwiązań, które pozwolą większych liczbę klientów. Webusability zajmują się stwarzaniem stron, które będą o wiele skuteczniejsze aniżeli te identyczne, które znajdują się już w sieci. Projektowanie stron wymaga odpowiedniego zaplanowania co niewątpliwie wpływa na jej skuteczność.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *