Nowoczesna opieka medyczna

Nowoczesna opieka medyczna

Dotychczasowy stan polskiej służby zdrowia nie napawa optymizmem, a co za tym idzie widzimy też, że jest ona po prostu przestarzała. Z braku pieniędzy lub raczej przez ciągłe ich wycieki nie jest możliwa odpowiednia restrukturyzacja służby zdrowia.

Kiedy patrzymy na opiekę medyczną w innych krajach, to dosłownie z politowaniem myślimy o tym, co jest u nas. W Polsce ubezpieczenia medyczne, które kupowane są na fundusz zdrowia, są po prostu bardzo słabej jakości. Niby dostajemy pełen zakres usług, ale co to są za usługi, jeśli część starszych pacjentów po prostu nie jest w stanie dożyć terminu badania lub też operacji?

Prywatna opieka medyczna

Chcielibyśmy, żeby służba z zdrowia w naszym kraju zarabiała więcej, żeby można było sobie pozwolić na świetnej jakości sprzęt, na dobrą opiekę medyczną i na wszystkie te rzeczy, jakie ludzie mają w innych krajach. Niestety nasza służba zdrowia jest za bardzo zadłużona, a kto mądrzejszy, ten wykupuje prywatne ubezpieczenie medyczne i woli nie czekać w nieskończoność w kolejkach do lekarzy. Z racji tego, że teraz naprawdę wiele w naszym kraju się zmienia, chcielibyśmy, żeby służba zdrowia też się zmieniła, ale do tego jeszcze daleka droga.

Zalety prywatnej opieki medycznej

Wybór świadczeń prywatnych powoduje, że możemy sobie pozwolić na leczenie w odpowiednich warunkach, na profesjonalną pomoc, czystość i wszystkie te zalety, których nigdy nie da nam NFZ. Każdy, kto chciałby zacząć się leczyć w taki sposób, może być pewien, że odczuje znaczną różnicę i będzie to różnica bardzo pozytywna. Nowoczesna służba zdrowia funkcjonuje już w największych, polskich miastach i ma się bardzo dobrze. Budynki są pasywne, a więc czerpią mniej energii i tym samym okrojone są też koszty, jakie szpitale i przychodnie muszą ponosić na swoje utrzymanie. Możemy tak wykupić także ubezpieczenie zdrowotne za granicą i korzystać z jeszcze lepszych warunków niż te, które zostały stworzone w naszym kraju. To ogromna korzyść i możliwość znacznego poprawienia komfortu swojego leczenia. Na takie coś czekaliśmy od lat i czekać będziemy nadal.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz