Nowe sposoby poszukiwania pracy

Osób, które szukają nowej pracy jest w Polsce mnóstwo. Nie brakuje też firm, które poszukują pracowników. Wydaje się więc, że znalezienie pracy to nie problem. Okazuje się jednak, że poszukiwania te bardzo często kończą się fiaskiem. Po części jest to spowodowane tym, że nawet osoby aktywnie poszukujące pracy poświęcają na to zbyt mało czasu.

Nowe sposoby na poszukiwanie pracy

W poszukiwaniu pracy można korzystać z bardzo różnych narzędzi. W znalezieniu wymarzonej pracy mogą pomóc na przykład portale internetowe. Do tych, które działają już od wielu lat dołączyła zupełnie nowe platforma, która ma ogromne szanse na zrewolucjonizowanie pracy działów HR. Może ona odmienić także rynek poszukiwania pracy. Platforma, o której mówimy to Talentuno. To założony na Węgrzech startup, który w macierzystym kraju rozpoczął działalność we wrześniu 2018 roku. W maju 2019 roku platforma jest dostępna również w Polsce. Talentuno jest platformą, która ma łączyć kandydatów, pracodawców oraz rekruterów-freelancerów nazywanych także MatchMakers. To oni mają poszukiwać najlepszych kandydatów. Szanse na zostanie MatchMakerem ma każdy.

Dlaczego warto korzystać z platformy?

Osoby, które będą poszukiwać zatrudnienia przeglądając oferty pracy zamieszczone na platformie mają znacznie większe szanse na to, że zostaną zatrudnione niż w przypadku poszukiwania pracy w bardziej tradycyjny sposób. Platforma przynosi korzyści również pracodawcom poszukującym kandydatów do pracy. Bardzo przydatnym narzędziem jest automatyczna preselekcja kandydatów na dane stanowisko. W połączeniu z dużą liczbą niezależnych rekruterów pozwala to na znaczące obniżenie przez pracodawców kosztów związanych z tradycyjną rekrutacją.

Koszty rekrutacji pracowników są bardzo duże. Do tego firmy mają duże trudności ze znalezieniem odpowiednich kandydatów. Platforma Talentuno ma bardzo duże szanse to zmienić. Z platformy mogą korzystać firmy, które chcą dodać oferty pracy, kandydaci i oczywiście MatchMakers. Najlepsi spośród MatchMakers otrzymają prowizję.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz