Nie na „słowo honoru”

Nie na „słowo honoru”

Kiedyś honor był najcenniejszą rzeczą jaką miał człowiek. Mógł nie mieć domu, pracy, grosza przy duszy, ale miał honor. Był dumą i stanowił o jego wartości. Stąd powiedzenie „dać słowo honoru”. No cóż, było – minęło. Dziś najlepiej aby w rodzinie i wśród znajomych był jakiś radca prawny do którego można byłoby się zwrócić w razie czego. A tych przypadków jest coraz więcej.

Coraz częściej jesteśmy stronami w umowach (najczęściej zakupu-sprzedaży). Zmieniamy pracę, dostajemy lub dajemy darowizny, wchodzimy w spółki. I niczego już nie załatwiamy na słowo. Niestety straciło już ono swoją renomę. Dziś nawet w pracy lepiej porozumiewać się mailowo, żeby w razie czego mieć podkładkę.

Darmowa pomoc prawna

W związku z wysokim zapotrzebowaniem na porady prawne od stycznia 2016 na terenie całej Polski mają powstać 1524 punkty gdzie będzie można otrzymać darmową pomoc prawną. Oczywiście, jak to w Polsce, wsparcie takie będą mogli otrzymać tylko wybrańcy:

  • osoby w wieku do 26 lat,

  • osoby w wieku powyżej 65 lat,

  • osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej,

  • osoby z ważną Kartą Dużej Rodziny,

  • kombatanci i weterani,

  • zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.

Opieka prawna

Nie na "słowo honoru"Taka akcja rządu polskiego mówi o wysokiej potrzebie zapewnienia opieki prawnej grupie ludzi, których normalnie na nią nie byłoby stać. Prywatna kancelaria prawna w Warszawie ze swoimi cenami na pewno jest poza zasięgiem polskiego emeryta. A okazuje się, że w dzisiejszych czasach właśnie starsi ludzie narażeni są najbardziej na nieuczciwość innych. Niestety Ignorantia iuris nocet (nieznajomość prawa szkodzi) i nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Więc jeśli nie jesteśmy mocni w rozumieniu umów, lepiej skorzystać z pomocy profesjonalisty gdyż jeden mały podpis może nas naprawdę drogo kosztować.

Sprawdź: radca prawny Warszawa

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz