Nauka na obozach i koloniach językowych

Nauka na obozach i koloniach językowych

Znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest we współczesnym świecie koniecznością. Wiele dzieci naukę języka obcego rozpoczyna już w przedszkolu i kontynuuje ją przez całą szkolną edukację. Z reguły w przedszkolach dzieci poprzez zabawę uczą się języka angielskiego. Nauka języka angielskiego jest obowiązkowa także w szkole podstawowej. Nabycie zaawansowanej znajomości języka obcego na szkolnych lekcjach często jest niemożliwe, dlatego wielu rodziców zapisuje swoje pociech do prywatnych szkół języka obcego czy na prywatne lekcje. Wielu rodziców decyduje się posłać dziecko także na kolonię lub obóz językowy.

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz językowy?

Wyjazdy językowe to jedna z bardziej skutecznych metod nauki języka obcego. Dziecko przez wiele godzin przebywa wśród osób, dla których dany język jest „naturalny”. Ma mało okazji do tego, aby mówić w ojczystym języku. Wyjazdy językowe to okazja do bliższego poznania także kultury i zwyczajów danego państwa. Organizatorzy wyjazdów językowych do prowadzenia zajęć zatrudniają native speakerów. Warto wiedzieć, że obozy językowe to nie tylko nauka, są one połączone także ze zwiedzaniem i zabawą. Młodzi ludzie mają okazję nauczyć się nie tylko języka obcego,. Wyjazd to okazja do nauki samodzielności i szacunku do innych ludzi.

Czy tylko dla dzieci?

Obozy językowe nie są organizowane tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla osób dorosłych. W większości biur podróży można wykupić obóz językowych dla dziecka, które ukończyło 10 lat. Tylko w nielicznych językowe wyjazdy organizowane są dla młodszych dzieci. Czas trwania takich wyjazdów także jest bardzo różny. Do wyboru są wyjazdy weekendowe, 7-dniowe, 10-dniowe, dwutygodniowe. Niektóre firmy proponują też dłuższe wyjazdy. Obozy językowe organizowane są zarówno w kraju, jak i za granicą. Oba rodzaje tych wyjazdów doskonale motywują do nauki języka obcego. Ceny zagranicznych wyjazdów językowych mogą jednak być dla wielu osób zbyt wysokie, wtedy warto wybrać wyjazd w kraju.

Więcej na https://www.atas.pl/pl/wyjazdy-jezykowe

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz