Narzędzia do wykonywania otworów

Narzędzia do wykonywania otworów

Specjaliści na budowach wykorzystują dzisiaj mnóstwo różnego rodzaju elektronarzędzi. Czynią one pracę lżejszą i bardziej sprawną. Na rynku elektronarzędzi dostępne są między innymi i takie, dzięki którym można bez większych problemów wykonywać przewierty w betonowych lub murowanych ścianach, stropach i posadzkach.

Do prac budowlano-remontowych

Na placach budów, w trakcie remontów na pewno przydatne są wiertnice. Są to narzędzia, które służą do wykonywania przewiertów w bardzo różnych elementach konstrukcyjnych. Oddają nieocenione usługi szczególnie wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność wykonania otworów w podłożu wykonanym z betonu. Wiertnice to elektronarzędzia, które umożliwiają wykonywanie przewiertów o bardzo różnej średnicy. Na wyposażeniu ekip budowlano-remontowych spotkać można wiertnice, które wykonują otwory o średnicy od 6 mm. Maksymalna średnica otworów, które można wykonać przy pomocy wiertnic to około 1500 mm. Wiertnice należą do narzędzia, które mają wiele różnorodnych zalet. Do największych należy możliwość wykonywania otworów bez korzystania z narzędzia z funkcją udaru. Dzięki temu w czasie wykonywania przewiertów przy pomocy wiertnicy nie dochodzi do naruszenia konstrukcji budynku. Prace można więc prowadzić w zamieszkałych budynkach bez konieczności ewakuacji ich mieszkańców.

Podłoża, w których można wiercić

Wiertnice to narzędzia, które wykonane są między innymi z wyjątkowo twardego diamentu. Oczywiście do ich produkcji wykorzystuje się syntetyczne diamenty. Korzystając z wiertnic z diamentowymi wiertłami można wykonywać przewierty w podłożu wykonanym z betonu lub żelbetu. Narzędzia te sprawdzają się także do wykonywania przewiertów w jezdni, gdy radzą sobie także z asfaltem. Bez problemu da się nimi wykonać otwory w terakocie czy w grysie. W zależności od średnicy przewiertu sięga się po ręczne wiertnice ze statywem lub bez. Te pierwsze wykorzystuje się do wykonywania przewiertów o dużej, przekraczającej 200 mm średnicy oraz do przewiertów na znacznej głębokości.

Narzędzia wiertnicze znajdziesz na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/wiertnice/

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz