Najważniejsze co myślą o nas inni

Najważniejsze co myślą o nas inniW ostatnim czasie przybywa badań na temat uzależnień od nowych technologii. Najczęściej na tak zwanej tapecie znajduje się internet. Każdy przyzwyczaił się do tego, że internet jest teraz wszechobecny i jest wykorzystywany praktycznie w każdej dziedzinie życia, od pracy poprzez naukę, aż do zabawy. Ważnym aspektem internetu są social media. Coraz powszechniejsze staje się przekonanie, że jeżeli nie masz założonego konta na jakiś portalu społecznościowym to nie żyjesz. To okrutne, ale często prawdziwe. Niewielu ludzi pozostało, którzy nie mają choć jednego konta na jakimś portalu społecznościowym. Ba! Nawet politykę można uprawiać przez tzw. social media.

Najpopularniejsze media społecznościowe

Facebook i jego młodszy brat Instagram to jedne z najpopularniejszych z mediów społecznościowych. Nieraz na naszych oczach rodzą się celebryci, tylko dlatego, że na Instagramie obserwuje ich wiele osób. Emocje wzbudzają rankingi najpopularniejszych w danym roku zdjęć na tych portalach.

Niestety chęć bycia najpopularniejszym prowadzi do uzależnień i chorób. Coraz więcej mówi się o tym jaki wpływ na młodych, ale również i dorosłych ma popularność czy jej brak na tego typu portalach. Uzależnienia powstają, kiedy użytkownik chce mieć jak najwięcej polubień. Ciągle wrzuca nowe zdjęcia czy posty, może akurat uda się zdobyć dużą popularność.

Negatywy jakie ze sobą niosą media społecznościowe

Choroby, jak depresja też coraz częściej dopadają użytkowników portali. Na facebooku czy innym portalu często życie wygląda na idealne, ludzie mają idealne dzieci i mają czas, żeby z nimi spędzać; mają cudownych partnerów i szczęśliwe związki, a co najważniejsze, mają mnóstwo czasu na robienie zdjęć, podróże i odpoczynek. I wtedy pojawia się depresja u osób, które w życiu mają ciężej, nie mają grzecznych dzieci, bo nie mają dla nich wystarczająco dużo czasu, ciężko pracują, a nie zawsze mają możliwość wyjechania na wakacje. Problem pojawia się kiedy użytkownicy mediów społecznościowych nie potrafią odróżnić rzeczywistości od fikcji stworzonej na potrzeby społecznościowych witryn.
Wszystko jest stworzone dla ludzi, należy tylko zachować zdrowy rozsądek i umiar.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz