Najpopularniejsze zabiegi pozwalające na walkę z bólami kręgosłupa

Ból kręgosłupa to problem doskonale znany dziesiątkom tysięcy Polaków. Czasem jego przyczyną są nieprawidłowości w budowie fizjologicznej ciała, bywa, że odpowiada za nie mało aktywny tryb życia, a jeszcze kiedy indziej winna jest choroba lub uraz. W każdym przypadku jednak problem jest wyjątkowo dokuczliwy. Niemal zawsze też można mu zaradzić odpowiednio dobierając zabiegi na kręgosłup. Które z nich cieszą się zatem obecnie największą skutecznością?

Po pierwsze – terapia manualna

Terapia manualna zakłada korygowanie wadliwych ustawień, do jakich dochodzi na stawach międzykręgowych, co zwykle prowadzi do ograniczenia ucisku na znajdujące się w kręgosłupie struktury nerwowe. W konsekwencji – zmniejsza dolegliwości bólowe, często całkowicie uwalniając od nich pacjentów. Jej zaletą jest przede wszystkim relatywnie krótki czas, w którym pacjent oczekuje na to, że zakończy się ona sukcesem. Jest to przy tym metoda nieinwazyjna, a jej wykonywanie przez doświadczonego terapeutę sprawia, że jest bezbolesna. Jej skuteczność jednak w dużej mierze uzależniona jest od tego, jak układa się współpraca pomiędzy pacjentem i jego terapeutą.

Po drugie – masaż medyczny

W przypadku masażu medycznego lecznicze działanie jest konsekwencją oddziaływania na skórę, tkankę mięśniową, stawy, a także aparat więzadłowy. Masaż przyspiesza naturalne dla organizmu procesy biochemiczne i prowadzi do tego, że produkty przemiany materii usuwają się szybciej, do organizmu zaś dostarczane są substancje odżywcze. Często poprawia też kondycję układu oddechowego, a to sprawia, że w organizmie, w większej ilości pojawia się krew nadtleniona.

Po trzecie – neuromobilizacja

Zabiegi neuromobilizacji mają na celu napinanie nerwów, efekt ten osiąga się przy tym dzięki odpowiedniemu ustawieniu kończyny. Zabieg wpływa bezpośrednio na układ nerwowy w konsekwencji nacisku na nerw, jest przy tym wysoko ceniony również dlatego, że mamy do czynienia z metodą, która nie stanowi poważniejszego obciążenia dla pacjenta. Działa szybko i nie wywołuje dodatkowych dolegliwości bólowych.

Dowiedz się więcej na stronie: https://wojnar.pl/zabiegi-rehabilitacyjne-kregoslupa/

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz