Najpopularniejsze portale społecznościowe

Najpopularniejsze portale społecznościowe

Nie jest tajemnicą,że internet w XXI. wieku opanowały media społecznościowe. Umożliwiają kontakt między użytkownikami i są doskonałą formą wymiany informacji, a nawet promocji i reklamy. Nazwy takie jak Facebook czy Instagram słyszał niemal każdy. Mimo rozwijającej się technologii, nie wszyscy wiedzą jednak, czym platformy te się wyróżniają.

Najpopularniejsze portale społecznościoweFacebook

Zacznijmy od starszego z wymienionych wyżej, a więc od Facebooka. Ten popularny portal to strona, na której – po zarejestrowaniu się – tworzymy własne konto z informacjami na swój temat. To, co zostanie zawarte, zależy od indywidualnych decyzji każdego użytkownika. Poza podstawowymi kwestiami, jak imię, nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania i pracy (obecne i poprzednie), status związku czy stopień pokrewieństwa z innymi osobami, można również wypełnić rubryki, dotyczące ważnych wydarzeń z życia oraz zainteresowań, zaznaczając obejrzane filmy, przeczytane książki, ulubioną muzykę czy odwiedzone miejsca. Jedną z ważniejszych funkcji, jaką daje Facebook, jest również umieszczanie na swojej „osi czasu” zdjęć, filmów czy opinii na dany temat. Na każdą rzecz, którą opublikujemy, inni użytkownicy mogą zareagować poprzez napisanie słownego komentarza lub po prostu kliknięcie ikonki, wyrażającej opinię (m. in. „Lubię to”, „Super”, „Przykro mi”, „Ha ha”). Poza interakcją ze znajomymi, Facebook jest świetną opcją uzyskiwania informacji o sprawach, które nas interesują. Polubienie danego fanpejdżu daje nam możliwość bycia na bieżąco ze wszystkim, czego on dotyczy (np. wiadomości z kraju i świata, repertuar ulubionego kina, promocje w sklepach czy restauracjach, koncerty ulubionego artysty itd.).

Instagram

Jeśli chodzi o social media, Facebook od pewnego czasu ustępuje popularnością innemu portalowi. Instagram zrzesza dziś bowiem o wiele więcej użytkowników. Jego sukces bierze się zapewne z prostoty – można tu w zasadzie tylko wrzucać zdjęcia (lub krótkie filmiki) i oglądać fotografie innych, komentując je lub klikając tzw. „polubienie”. Poza stosunkowo nową opcją, jaką jest instastory (zamieszczanie relacji, które znikają po 24 godzinach) nie ma tu zbyt wielu innych możliwości.

Social media to z pewnością ciekawa i pożyteczna forma kontaktu z innymi. Warto jednak zwrócić uwagę na to, co tam zamieszczamy i zadbać o własną prywatność.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz