Najbardziej cenimy nasze zdrowie

Najbardziej cenimy nasze zdrowie

Z sondaży i badań opinii wynika, że jedną z najbardziej cenionych wartości jest zdrowie. Dopiero po nim wymieniane są: praca czy pieniądze. Nic dziwnego, skoro stan zdrowia warunkuje, czy będziemy mogli pracować i zarabiać. Wpływa też na naszą samoocenę i postrzeganie przyszłości. Ze względu na słabość państwowej opieki zdrowotnej w ofercie wielu firm ubezpieczeniowych – w tym i Allianz – znalazły się szeroko rozumiane ubezpieczenie zdrowia.

Oferta tych ubezpieczeń jest dość obszerna i ciekawa. W skrócie ubezpieczenia tego typu gwarantują możliwość korzystania z opieki medycznej i dają pewność, że w razie wypadku czy choroby będziemy mogli skorzystać z usług szpitalnych. Poza tym dzięki ubezpieczeniom zdrowotnym mamy zapewniony dostęp do wizyt domowych, konsultacji u specjalistów i badań diagnostyczno – laboratoryjnych.

Umowa dodatkowa

Istnieje również możliwość podpisania umowy dodatkowej z TU, która rozszerza zakres ubezpieczenia o leczenie w obszarze chirurgii jednego dnia, gwarantującej refundację kosztów leczenia – w przypadku Allianz – aż 40 zabiegów operacyjnych z katalogu „chirurgii jednego dnia” oraz leczenie ubezpieczonego z zakresu rehabilitacji medycznej. Jedyną rzecz, którą musi zrobić ubezpieczony, to wypełnić ankietę medyczną w szpitalu w zakresie chirurgii jednego dnia. Propozycja ubezpieczeń zdrowotnych jest skierowana nie tylko do pojedynczych osób. Właściwie większość korzystających z tych ubezpieczeń jest objęta ubezpieczeniem grupowym, co stwarza dodatkowy atut w postaci niskiej składki. Zwykle pracownikom objętym ubezpieczeniem proponuje się ubezpieczenie rodziny albo ubezpieczenie zdrowotne dzieci, czyli rozszerzone pakiety obejmujące ochroną nie tylko pracownika, ale również jego bliskich.

Niska składka

Dzięki takiemu rozwiązaniu za niską składkę pracownik ma możliwość ubezpieczenia najbliższych na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia oraz zapewnienia im opieki i hospitalizacji. Istnieją oczywiście pewne ograniczenia wiekowe (m.in. w stosunku do dzieci), ale jest to zrozumiałe, ponieważ firmy ubezpieczeniowe muszą chronić również swój interes. Chcąc zabezpieczyć się przed skutkami nagłych zdarzeń możemy również wykupić ubezpieczenie od wypadku zwane inaczej nnw. Istnieją firmy, które oferują podwójne świadczenie na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu, a także przewidują korzystny zasiłek szpitalny. Poza tym w ofercie firm ubezpieczeniowych możemy znaleźć też abonament medyczny. Jest to najprostsza postać ubezpieczenia zdrowia. Chroni ona, dając możliwość korzystania z porad lekarzy i specjalistów, robienia badań laboratoryjno-diagnostycznych i zamawiania wizyt domowych. Dzięki temu mamy łatwiejszy dostęp do wszelkiego rodzaju badań i porad, co stanowi doskonałą alternatywę w stosunku do usług dostępnych w państwowej służbie zdrowia.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz