Na co zwrócić uwagę przy zakupie piły ściennej?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie piły ściennej?

Piły ścienne idealnie sprawdzają się podczas remontów oraz wykonywania prac budowlanych. Są niezbędne, jeśli chodzi o „wykrajanie” okien czy drzwi. Jednak aby urządzenie było skuteczne i wykonało pracę w sposób poprawny, powinniśmy przy zakupie zwrócić uwagę na kilka szczegółów. W innym przypadku praca piłą ścienną stanie się dla nas męczarnią.

Materiał i silnik

Przede wszystkim musimy dobrać piłę do materiału, który chcemy poddać obróbce. Piły ścienne są zróżnicowane pod tym kątem i dobór urządzenia do niewłaściwych powierzchni skutkuje niemożliwością wykonania pracy. Drugim ważnym elementem jest moc silnika. Model przez nas wybrany powinien być połączeniem niezawodności oraz wysokiej wydajności pracy. Zasada jest tutaj prosta. Im mocniejszy jest silnik, tym większe możliwości i wydajność cięcia piły. Jednak nie należy kierować się tu wyborem im mocniej, tym lepiej. Być może potężny mechanizm do naszych zadań nie jest po prostu potrzebny. Po co zatem wtedy przepłacać?

Dodatkowe atuty

Warto zwrócić uwagę na to, jak wyglądają, dodatkowe elementy piły ściennej i czy wymagają częstego serwisowania. Jeśli tak, to warto przemyśleć kupno prostszego modelu, który nie będzie generował takich kosztów. Bardzo ważna jest lekka konstrukcja piły, dzięki czemu jej używanie w codziennych pracach budowlanych czy remontowanych będzie po prostu wygodniejsze. Warto też zwrócić uwagę na ilość podłączeń, które są niezbędne do prawidłowego działania piły ściennej. Im jest ich więcej, tym praca będzie tutaj bardziej uciążliwa, zwłaszcza w warunkach znacznego oddalenia od gniazd energii. Z tego samego powodu piła powinna być też łatwa w transporcie. Możemy to sobie zapewnić, wybierając urządzenie lekkie, a jednocześnie poręczne. Na ten czynniki powinny zwrócić uwagę zwłaszcza te osoby, które wykorzystują piły do prac budowlanych, gdzie częstotliwość przenoszenia urządzenia nawet na duże odległości jest dużo wyższa, co sprawia, że noszenie ciężkich nieporęcznych pił stanowczo zwalnia tempo prac.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-scienne/

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz