Mleko dla niemowląt

Mleko dla niemowląt

Wiele młodych matek decyduje się na modyfikowane mleko dla niemowląt. To atestowane i certyfikowane produkty, które jednak występują w wielu różnych kompozycjach.

I aby były właściwie dla naszego dziecka i zdrowe, to musimy wiedzieć, co oznaczają liczby i litery znajdujące się na ich opakowaniach.

Każde mleko dla niemowląt, które znajdziemy w aptece, ma swoją liczbę

Oznaczenie te dotyczy wieku dziecka, do którego został dostosowany dany produkt. Im niższa liczba, tym dla młodszego dziecka zostało przeznaczone mleko. I tak produkty, które są oznaczone jedynką, nadają się praktycznie tylko dla tych dzieci, które nie mają jeszcze sześciu miesięcy. Mleko tego rodzaju jest bardzo specyficzne. Musi brać bowiem pod uwagę fakt, że układ pokarmowy dziecka w tym wieku, nie jest jeszcze ostatecznie wykształcony i składniki odżywcze, które są odpowiednie w późniejszych, latach mogłyby tu się okazać niestrawne. Dla dzieci, które mają mniej niż dwanaście miesięcy przeznaczono mleko z liczbą dwa. Produkt ten zawiera pewną ilość żelaza, które jest potrzebne dziecko w pierwszym okresie raczkowania. Nieco starsze dzieci powinny korzystać z produktów oznaczony liczbami trzy, cztery oraz pięć. Najwyższa liczba dotyczy dzieci, które są już w wieku przedszkolnym.

Więcej na https://www.nowafarmacja.pl/preparaty-zywieniowe

Oznaczenia nie kończą się jednak na wieku dziecka, dla którego został stworzony dany produkt

Mają też bardzo praktyczne zadanie i pomagają dobrać matce, mleko odpowiednie do zachowania dziecka i jego nawyków. I tak dla mam, których pociechy borykają się z problemem ulewania pokarmu, powinny wybierać opakowania z literami AR. To oznacza, że znajdujący się w środku produkt został celowo zagęszczony, aby wyeliminować ulewanie. Substancja zagęszczająca jest oczywiście naturalna i jest to albo skrobia ziemniaczana lub też mączka z ziaren chleba świętojańskiego. Z kolei dla tych mam, których dzieci są wiecznie głodne, proponujemy produkty z literami R i GR. To mleko dla niemowląt, które zaspokoi nawet największego głodomora. Jednocześnie dziecko, które będzie karmione tą mieszanką, będzie się rzadziej budzić w nocy.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz