Międzynarodowy Kurier

Międzynarodowy KurierLudzie wysyłali coś sobie nawzajem od zawsze. Były to głównie egzotyczne podarunki z odległych krajów, depesze wojenne na temat sił oraz zamiarów wroga, czy też listy na najróżniejsze tematy.

Czasy się zmieniały, razem z nimi środki transportu oraz czas doręczania takiej przesyłki. Oczywiście nastąpiło to stosunkowo niedawno, wraz z rozwojem kolei. Wcześniej przez tysiące lat używano do tego zwierząt zaprzęgowych. Wracając do kolei, trudno teraz sobie wyobrazić, jak ogromny i ważny był to przełom. Podróże i przesyłki kilka razy szybsze, nieuzależnione od wydajności zwierząt. Wydawałoby się, że to szczyt marzeń, jednak jak się okazało – był to dopiero początek ogromnego rozwoju w transporcie. Mijały dziesięciolecia, wynalezione maszyny rozwijały się, wymyślano coraz to nowsze. Aż ostatecznie skończyliśmy na samochodach, nowoczesnych statkach, czy samolotach.

Ceny przesyłek

Poza cenami przesyłek, które oczywiście nie zawsze są tanie, wydaje się, że osiągnęliśmy już szczyt możliwości w tej dziedzinie. Gdy występuje taka konieczność, możemy np. za pomocą samolotu w bardzo krótkim czasie przetransportować samochód na inny kontynent. Jeszcze nie tak dawno potrzeba by do tego łodzi i wielu dni spędzonych na oceanie. Jednak skupmy się na nieco bardziej przyziemnych rzeczach.Chcemy wysłać paczkę do kogoś z rodziny, jednak nie wiemy czy się to opłaci. Kiedyś musielibyśmy pójść na pocztę, o wszystko wypytać i zapłacić sporą sumę za wysyłkę, która niekoniecznie doszła by na oczekiwany przez nas termin. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu po prostu nie było konkurencji.

Porównanie ofert

Obecnie, w dobie internetu, możemy o dowolnej porze, bez konieczności wychodzenia z domu, porównać oferty wielu przewoźników, wycenić swoją paczkę na podstawie wymiarów oraz wagi, dzięki czemu w kilka minut wiemy wszystko, czego potrzebowaliśmy. Wystarczy przejrzeć udostępniony przez DHL cennik lub cennik UPS, czy też ofertę, jaką posiada kurier GLS. Po wszystkim możemy nawet zamówić kuriera do domu, który w wybranym terminie złoży nam wizytę, odbierze paczkę i po kilku dniach trafi ona do odbiorcy. Jednym z liderów na rynku jest z pewnością kurier GLS, a biorąc pod uwagę bardziej znane, zagraniczne firmy, cennik UPS, czy cennik DHL prezentuje się równie dobrze. Jak widać, w obecnych czasach nie ma nic prostszego, niż wysłanie paczki. Przekonaj się sam!

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz