Media społecznościowe – komunikacja w obecnych czasach

Media społecznościowe – komunikacja w obecnych czasach

Portale społecznościowe, a więc social media, takie jak Facebook czy Instagram to dziś podstawowe środki komunikowania się między sobą ludzkości, a także ogromne źródło informacji o życiu drugiej osoby. Sam Facebook liczy obecnie ponad dwa miliardy użytkowników! Instagram pozostaje nieco w tyle, ponieważ posiada około siedmiuset tysięcy logujących się.

A czym właściwie różnią się one od siebie?

Media społecznościowe - komunikacja w obecnych czasachZ biegiem czasu serwisy te stają się do siebie coraz bardziej podobne, ale zasadniczą różnicą jest, iż Instagram jest właściwie aplikacją przeznaczoną do użytkowania na telefonie. Choć możemy się zalogować na komputerze na swoje konto i przeglądać posty dodawane przez obserwowanych, a także komentować i oceniać, nie mamy możliwości dodawania zdjęć czy filmów! Możemy to zrobić tylko przez aplikację mobilną. Pozwala nam ona publikować również relację na żywo oraz tak zwane ‚instastory’, to znaczy znikające z upływem czasu zdjęcia bądź wideo. Instagram oferuje też opcję ‚direct’, to znaczy skrzynkę przy pomocy której komunikujemy się z innymi użytkownikami.

Aplikacja mobilna

Głównym założeniem Facebook’a jest natomiast strona internetowa, a aplikacja mobilna ‚Facebook’ oraz ‚Messenger’ to dodatki, poprzez które założyciele dbają o to, abyśmy nie musieli rozstawać się z ich portalem nawet po wyjściu z domu i ciągle mogli kontaktować się ze znajomymi oraz przeglądać dodawane przez nich na Facebook’owej tablicy treści. Aplikacja ‚Messenger’, podobnie jak Instagram, a najpierw Snapchat daje możność publikacji znikających po upływie dwudziestu czterech godzin relacji – ‚Mój dzień’. Poza tym ‚Messanger’ to aplikacja stworzona do czatowania ze znajomymi bez konieczności uruchamiania Facebook’a. W obliczu wszystkich możliwości, jakie daje nam Facebook, Instagram wypada dosyć blado, pomimo to cieszy się bardzo dużą popularnością, zwłaszcza wśród gwiazd świata mody i showbiznesu! Nie zamykajmy się jednak w świecie internetowych relacji i pamiętajmy, że prawdziwe życie toczy się poza naszym telefonem czy komputerem!

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz