Media społecznościowe – Facebook, Twitter i Instagram

Media społecznościowe – Facebook, Twitter i Instagram

W dzisiejszych czasach niemalże nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić życia, jakiegokolwiek funkcjonowania bez użytkowania nowych mediów, nowych technologii. XXI wiek niemal rozgrywa się w życiu realnym, jak i w świecie internetowym na tym samym poziomie intensywności. Jak wiemy, znajomości nawiązujemy już nie tylko w bezpośrednim kontakcie „na żywo” – twarzą w twarz – ale i również poprzez wykorzystywanie mediów społecznościowych, czyli social media.

W kilku słowach o social mediach

Media społecznościowe – Facebook, Twitter i InstagramSocial media są to przeróżnego rodzaju portale internetowe, które, nawiązując do swojej nazwy – oferują nam kontakty społeczne, czyli z innymi ludźmi. Obecnie posiadamy nie tylko dostęp do różnego rodzaju stron internetowych, ale i również aplikacji, które należą także do nowych technologii. Kto z nas nie posiada konta na takim portalu społecznościowym, jakim jest facebook? Z pewnością posiadasz profil na choć jednym portalu społecznościowym, do których mamy dostęp w dzisiejszych czasach.

A do czego nam one są potrzebne?

Portale społecznościowe to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które pragną mieć stały kontakt ze swoimi znajomymi, chcą pozostawać w kontakcie z nowo poznanymi osobami – dzięki możliwości przyjmowania do grona „znajomych” nowych osób, jesteśmy w stanie być na bieżąco ze wszelkimi faktami z ich życia. Wymienianie się zdjęciami, filmikami, czy publikowanie postów na tzw. tablicy powoduje, że mamy wrażenie stałego kontaktu z szerokim gronem osób. Jeżeli wykorzystamy możliwości facebook’a w odpowiedni sposób, to nie musimy się obawiać o negatywne skutki korzystania z internetów i portali społecznościowych.

Instagram jest miejscem, portalem społecznościowym, dzięki któremu możemy dzielić się zdjęciami ze swojego życia – jakimi tylko chcemy, z jakichkolwiek wydarzeń, czy też sytuacji. Może to być świetny sposób na bycie w kontakcie z wieloma osobami, ale również może być to pomysł na to, jak pozyskiwać nowych znajomych – początkowo mogą być to jedynie znajomości internetowe, jednakże z czasem możemy je przenieść na grunt rzeczywistych spotkań.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz