Media społecznościowe – co to takiego?

Social media, czyli w naszym języku media społecznościowe, w ostatnich latach przeżywają ogromny rozkwit. Wszystko to się dzieje za sprawą techniki, która z roku na rok robi ogromne postępy. Dzięki temu praktycznie wszędzie mamy teraz dostęp do internetu. Niekoniecznie musimy przy tym za niego płacić. W wielu punktach oferowane jest darmowe WI-Fi, dzięki czemu wielu ludzi w każdej chwili może korzystać z mediów społecznościowych. Musicie przyznać, że wielu z Was ma dostęp do nich i w wolnej chwili sprawdza co się na nich dzieje.

Najpopularniejsze medium społecznościowe

Media społecznościowe – co to takiego?Największą popularnością cieszy się ostatnio Facebook. Ten portal społecznościowy ma ogromną siłę i przebił on popularnością inny serwis, który skupiał znajomych z lat szkolnych. Wśród młodzieży bardzo popularnym hasłem jest teraz: „muszę sprawdzić co słychać na fejsie” lub też „dowiedziałem się o tym z fejsa”. O czym ktoś się dowiedział? Dosłownie o wszystkim. Ten serwis ma taką siłę, że ludzie dosłownie co chwilę publikują jakieś informacje o sobie, jakieś zdjęcia. Wiele osób wręcz nie może żyć bez tego, aby nie wejść na fejsa i nie sprawdzić co porabiają inni znajomi. Bardzo popularne jest tworzenie na fejsie wydarzeń, do których można zapraszać swoich znajomych. Wydarzenia te dotyczyć mogą prawdziwych imprez, dla przykładu imprezy w klubie, czy też mogą dotyczyć zrzutki na pilnie potrzebujące osoby. Oczywiście przykładów takich wydarzeń może być całe mnóstwo.

Młodzież, a portale społecznościowe

Młodzież w gimnazjum, szkołach średnich tworzy wydarzenia odnoszące się do imprezy u kogoś w domu, urodzin koleżanki/kolegi, a nawet nauczyciela (jeżeli go lubią)! Takie serwisy są naprawdę popularne i cieszą się rosnącą sympatią. Zaliczyć do nich można również Instagram. Kolejny serwis, który przywędrował do nas z zza zachodniej granicy również ma coraz większą rzeszę fanów. Oczywiście nie jest to taki sam serwis, jak wspomniany wcześniej Fejs. Ma inne funkcje, jednak ogólny cel jest taki sam. Skupić przy sobie jak największą ilość osób, którzy będą się dzieli wydarzeniami dnia codziennego.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz