Media społeczenościowe – skąd ich wielka moc?

Media społeczenościowe – skąd ich wielka moc?

Czy znacie osobę, która nie jest dzisiaj aktywna w social media? Prawie wszyscy mamy dzisiaj konto na portalach społecznościowych. Niektórzy z nas są obecni nie tylko na Facebooku, ale również na Instagramie. Na portalach społecznościowych spędzamy mnóstwo czasu. Rozpoczynamy dzień od zerknięcia na Facebooka. Sprawdzamy na Messengerze czy na pewno nikt do nas nie napisał. Obojętnie czy spodziewamy się czy nie wiadomości, sprawdzamy czy ona nadeszła. Zerkamy na portale w poszukiwaniu ploteczek. Chcemy znać najnowsze informacje z życia naszej rodziny i znajomych. Kiedyś sięgnęli byśmy po telefon, ale obecnie czasy się zmieniły. Obecnie, aby dowiedzieć się co słychać u naszych bliskich, zaglądamy na portale społecznościowe. Wszyscy dobrze wiemy, że jest to pożeracz czasu, ale nie bardzo wiemy co z tym zrobić.

Media społeczenościowe – skąd ich wielka moc?Pierwsze oznaki tego, że jest się uzależnionym

Gdyby ktoś nagle zabrał nam Facebooka, poczulibyśmy się bardzo źle. Można wręcz powiedzieć, że dla niektórych życie straciłoby sens. Bez wątpienia jest ogrom ludzi, dla których życie toczy się właśnie na portalach społecznościowych. Taka postawa nie jest godna naśladowania, ale z pewnością jest znakiem dzisiejszych czasów. W mediach społecznościowych informujemy naszych znajomych o wszystkim co się u nas dzieje. Wydaje się że przestaliśmy mieć jakiekolwiek zahamowania – nie ma już dla nas tematów tabu. To co kiedyś było dostępne tylko dla partnera lub najbliższej rodziny, dzisiaj ogłaszamy całemu światu. I nie czujemy przy tym żadnego dyskomfortu, a wręcz przeciwnie. Kiedy nasz znajomy nie ogłosi jakieś radosnej lub smutnej nowiny na portalu społecznościowym, czujemy się z tym dziwnie.

Granica między rzeczywistością, a światem wirtualnym

Wydaje nam się, że wszystko powinno być ogłaszane na Facebooku lub Instagramie. Niektórzy z nas zatracili granice pomiędzy prawdziwym a wirtualnym życiem. Nie da się jednak ukryć, że bez mediów społecznościowych żyłoby się nam bardzo trudno. To przecież nie tylko fantastyczna rozrywka, ale także wielka platforma wymiany informacji. Jeżeli nauczymy się dobrze z niej korzystać, tylko na tym zyskamy.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz