Malowanie drzwi, okien, futryn

Malowanie drzwi, okien, futrynOkna i drzwi malowane są zawsze na końcu ponieważ pochłaniają zbyt wiele czasu. Kiedy tylko wyschną ściany w pokojach wówczas przychodzi czas na resztę malowania. Chodzi również o to aby ich nie pobrudzić dlatego musi być porządek prac malarskich. Jest to trudne wyzwanie malarskie, ponieważ drzwi, okna, futryny czy schody mają wiele nierówności. Nie jest to jednolita powierzchnia a w niektórych miejscach są inne jej konstrukcje.

Najpierw trzeba dobrze dobrać farby Dulux, tak aby całościowo pokryły materiał a jednocześnie by uzyskać pożądany efekt. Służą do tego specjalne farby właśnie do drzwi i okien a także schodów. Natomiast jeśli interesują Was farby do drewna zapraszamy do artykułu : https://www.dulux.pl/pl/wskazowki-i-porady-dotyczace-aranzacji/jak-malowac-drewniane-podlogi

Czyszczenie okien i drzwi

Aby zabrać się za pracę należy wyczyścić drzwi czy okna aby były w miarę przygotowane i odkręcić klamki i wszelkie metalowe uchwyty. Jeśli to możliwe, to drzwi warto wystawiać w takie miejsce, aby malowanie było łatwiejsze. Kiedy wyschnie jedna strona, dopiero wtedy malowana jest druga. Wszystkie zakamarki trudno dostępne malowane są pędzlem mniejszym, z drobnym włosiem i czasami trzeba powtarzać tę czynność kilka razy. Zazwyczaj farba Dulux pokrywa bardzo dobrze również stare drzwi czy okna ale trzeba używać do tego jednego koloru farby lub ten sam odcień. Czasami zdarza się że okna i drzwi posiadają szyby które trzeba zakleić lub zasłonić.

Taśmy ochronne

Są nawet specjalne folie czy taśmy chroniące przed pomalowaniem i tym samym prace są łatwiejsze. Należy pamiętać aby przy malowaniu okien zwracać uwagę również na ramy, a także parapety, ponieważ większość z nich obecnie jest poddawana malowaniu. Jeśli chodzi o schody, to trzeba sprawdzić materiał z jakiego są wykonane ponieważ niektóre z nich są z oryginalnego drewna, które szkoda zakrywać farbą. Wszelkie balustrady, poręcze a także szczebelki czy to w poręczy czy na balkonie jak najbardziej można odświeżyć i tutaj przydają się okrągłe pędzle aby wokoło wszystko dokładnie pomalować, nawet dwa razy. Stosuje się poręcze już wielokolorowe, szczególnie jeśli schody prowadzą do pokoju dziecięcego. Do momentu wyschnięcia nie powinno się ich dotykać.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz