Leasing: sposób na nowy samochód

Każdy, kto podjął decyzję o zakupie auta może zmierzyć się z problemem braku gotówki. Na szczęście dzisiaj można go szybko rozwiązać. Jednocześnie nie trzeba stawiać na kredyt, który obniża zdolność kredytową. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być leasingi samochodowy. Spróbujemy jasno wyjaśnić czym jest i jakie ma korzyści, wskazując tym samym dlaczego z leasingu warto skorzystać.

Jak to działa?

Podstawą leasingu na samochód jest oczywiście stosowna umowa. Podpisywana jest ona przez dwie strony: leasingodawcę oraz leasingobiorcę. Ten drugi staje się po podpisaniu umowy użytkownikiem samochodu. W umowie bardzo dokładnie określa się czas jej trwania oraz wysokość rat leasingowych. Nie pomija się również kwestii dotyczącej wysokości rat. Oczywiście każdy, kto decyduje się na leasing powinien pamiętać o bardzo dokładnym zapoznaniu się z umową jeszcze zanim pojawi się na niej podpis.

Dlaczego leasing to dobry wybór?

Przede wszystkim trzeba wyraźnie podkreślić, że leasing nie wpływa negatywnie na zdolność kredytową. Tym właśnie różni się od kredytów bankowych. Jeśli więc mamy w planach inne inwestycje, spodziewamy się konieczności zaciągania kredytu bankowego, leasing jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. W przypadku leasingu mAuto nie musimy również jednorazowo wykładać dużej gotówki, co ma miejsce wówczas, gdy decydujemy się za gotówkę kupić auto. Stawiając na leasing, możemy więc pozwolić sobie na zakup lepszego, a tym samym droższego samochodu. Co ważne, po zakończeniu umowy leasingowej możemy auto albo oddać, albo wykupić za cenę znacznie niższą niż rynkowa.

Jakie są rodzaje leasingu?

Mówiąc o leasingu, warto wspomnieć o tym, że wyróżnia się jego dwa podstawowe rodzaje. Jeden to leasing operacyjny, drugi zaś leasing finansowy. Dość znacznie się między sobą różnią. Różnice dotyczą między innymi kwestii podatku VAT, który trzeba zapłacić do Urzędu Skarbowego.

Podejmując decyzję o zakupie auta, warto rozważyć opcję leasingu. To rozwiązanie, które ma wiele zalet i na pewno zasługuje na uwagę.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz