Leasing samochodowy – nowoczesne auto w firmie

Leasing samochodowy to bardzo popularna w firmach umowa cywilnoprawna, dzięki której przedsiębiorca może mieć do swojej dyspozycji nowoczesny samochód, a jednocześnie ma okazję do tego, by skutecznie optymalizować koszty podatkowe, odliczać podatek VAT. Dodatkowo leasing samochodowy to dla przedsiębiorcy szansa na to, by do swojej dyspozycji mieć nowe auto prosto z salonu przy zerowym albo też minimalnym angażowaniu kapitału własnego. Od strony praktycznej jest to rzeczywiście świetna opcja, Może to również mieć istotne znaczenie, jeśli chodzi o kwestie czysto wizerunkowe, gdy przedsiębiorca pojawia się na spotkaniach z kontrahentami nowym, eleganckim samochodem.

Atrakcyjne raty, możliwość odliczenia podatku

Leasing samochodowy to umowa, w ramach której salon samochodowy udostępnia przedsiębiorcy do korzystania samochód, na określony okres czasu przy jednoczesnym pobieraniu opłat w postaci określonych comiesięcznych rat leasingu. Po okresie, na który zawarta była umowa przedsiębiorca może wykupić auto albo też zdecydować się na jego zwrot do salonu i podpisanie nowej umowy leasingowej, by sięgnąć po kolejny, nowszy samochód. W ten sposób praktycznie bez angażowania własnego kapitału przedsiębiorca może mieć cały czas do swojej dyspozycji najnowsze samochody. Taka oferta oczywiście dostępna jest u każdego dealera, co związane jest między innymi z jej bardzo dużą popularnością. Z leasingu korzysta bowiem bardzo wiele firm. Skoro więc jest to tak popularna opcja, wykorzystywana przez firmy, to salony samochodowe nie mogą pozwolić sobie na utratę klientów w związku z tym.

Oczywiście warto także pamiętać, że leasing to nie tylko samochody, ale również dużo innych możliwości

W ramach leasingu pozyskać można również sprzęty do firmy, maszyny do zakładów przemysłowych czy nawet komputery do biur. Zawsze to praktyczna opcja, która pozwala optymalizować w firmie podatki a jednocześnie dbać o to, by do dyspozycji pracowników było odpowiednie wyposażenie umożliwiające prowadzenie działalności.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz