Leasing samochodowy: dlaczego warto?

Leasing samochodowy: dlaczego warto?

Wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie życia bez samochodu. Okazuje się jednak, że zakup auta – zwłaszcza nowego – to niemały wydatek. Nie każdy chce zaciągać kredyt w banku. Nie każdy dysponuje również odpowiednią kwotą gotówki. Na szczęście jest jeszcze jedno rozwiązanie, którego popularność jest coraz większa: leasing samochodowy. Oferuje go wiele firm, w tym Santander Consumer Multirent.

Jeszcze nie tak dawno leasing samochodowy dostępny był wyłącznie dla firm. Obecnie rozwiązanie to mogą wybierać także klienci indywidualni. Co ważne, leasingiem można objąć zarówno auta osobowe, jak i samochody dostawcze.

Leasing, czyli co?

Leasing na samochód bardzo często określany jest jako coś, co łączy w sobie kredyt z dzierżawą. Jest sposobem na to, aby uzyskać nowy samochód, jednocześnie nie ponosząc jednorazowego, dużego wydatku. Wiąże się z podpisaniem stosownej umowy z leasingodawcą. Leasingobiorca przez cały czas trwania umowy jest jedynie użytkownikiem samochodu, a nie jego właścicielem. Samochód faktycznie należy do firmy leasingowej. Warto jednak pamiętać, że taki stan nie uniemożliwia odliczenia różnych wydatków poniesionych w związku z leasingiem od podatku.

Jaki samochód wchodzi w grę?

Leasing samochodów to – jak już wspomnieliśmy – zarówno auta osobowe, jak i dostawcze. Obecnie w ramach leasingu można użytkować praktycznie każdy samochód, jaki dostępny jest na rynku. To klient wskazuje, które auto go interesuje. Następnie leasingodawca go zakupuje i udostępnia klientowi do użytkowania.

Wygoda i oszczędność

Leasing samochodów polecić można wszystkim, którzy nie chcą martwić się nadmierną odpowiedzialnością za samochód. Możliwe jest bowiem takie sporządzenie umowy, że to firma leasingowa odpowiada za naprawy i ubezpieczenie. Jeśli auto nagle się zepsuje, od firmy można uzyskać pojazd zastępczy, co jest naprawdę wygodnym rozwiązaniem.

Samochód w leasingu to rozwiązanie, które naprawdę warto polecić. Sprawdzi się zarówno w przypadku firm, jak i osób prywatnych. Ma mnóstwo zalet, których pozbawione są kredyty samochodowe.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz