Leasing: nie tylko samochody

Jeszcze do niedawna jedną z najbardziej popularnych form zakupu firmowego samochodu był kredyt bankowy. Dzisiaj przedsiębiorcy zainteresowani nabyciem firmowego pojazdu mogą wybrać także leasing. Okazuje się, że samochód jest dzisiaj tylko jednym z przedmiotów, które można wziąć w leasing. Największe firmy leasingowe, takie jak na przykład Santander Leasing dają możliwość wzięcia w leasing również innych przedmiotów. Mogą to być linie produkcyjne, niezbędne do prowadzenia firmy sprzęty i urządzenia. Oczywiście leasing samochodowy jest istotną częścią oferty.

Do jakich firm skierowana jest oferta leasingowa?

Santander Leasing kieruje swoją ofertę do małych i średnich firm. Z przygotowanej przez firmę oferty mogą skorzystać także przedsiębiorstwa korporacyjne. Nie ma przy tym znaczenia, w jakiej branży dana firma działa. Bez znaczenia jest także jej osobowość prawna. Wyjątkowo atrakcyjnie prezentuje się oferta leasingowa, która została przygotowana specjalnie dla małych firm. Jest to wspólna oferta Santander Leasing i Europejskiego Banku Inwestycyjnego (więcej dowiesz się na stronie www.scmultirent.pl). Małe firmy, które zainteresowane są zawarciem umowy leasingowej nie muszą posiadać wysokiego wkładu własnego, oferta przygotowana wspólnie z EBI wyróżnia się także obniżoną sumą opłat. Jest dla małych firm bardzo korzystna. Uwzględniając szczególne potrzeby pewnych grup zawodowych, firma Santander przygotowała specjalną ofertę dla rolnictwa, lekarzy i weterynarzy. Z oferty leasingowej mogą skorzystać także osoby, które wykonują wolny zawód. W ofercie firmy są także pożyczki. Mogą to być pożyczki nie tylko w polskich złotych.

Rodzaje leasingu

Przedsiębiorcy zainteresowani zawarciem umowy leasingowej mają do wyboru leasing finansowy oraz leasing operacyjny. Różnice między nimi polegają na rozliczeniach podatkowych. Przedsiębiorca, który zdecyduję się na leasing operacyjny musi zapłacić jednorazowo podatek VAT. Większość przedsiębiorców wybierających leasing decyduje się na operacyjny, który jest dla nich bardziej korzystny.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz