Leasing na samochód, czyli coś zamiast kredytu bankowego

Liczba osób, które nie mają samochodu z roku na rok się zmniejsza. Obecnie coraz więcej osób podejmuje decyzję o zakupie własnego auta. Wiąże się to oczywiście ze sporym wydatkiem. mało kogo tak naprawdę stać, aby kupić dobry samochód za gotówkę. Czy jednak kredyt to jedyne rozwiązanie? Oczywiście, że nie. Opcją, którą naprawdę warto rozważyć jest leasing samochodowy. Pojęcie to słyszał chyba każdy. Mało kto potrafi jednak wyjaśnić czym tak naprawdę jest leasing. Spróbujemy to krótko ująć.

Zasada działania

Leasing to forma umowy przypominającej nieco kredyt i dzierżawę. Zawierają ją między sobą dwie strony: leasingobiorca oraz leasingodawca. Po podpisaniu umowy leasingobiorca zostaje użytkownikiem samochodu. W umowie określa się wszystkie istotne kwestie dotyczące użytkowania auta. Ujmuje się czas trwania umowy, wysokość oraz liczbę rat leasingowych, a także obowiązki każdej ze stron. Umowa zawsze spisywana jest bardzo precyzyjnie w sposób, który nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Dlaczego leasing na samochód to rozwiązanie, które warto rozważyć?

Przede wszystkim wybierając leasing, nie musimy się bać o swoją zdolność kredytową. Nie zostanie ona bowiem obniżona. Ma to ogromne znaczenie, jeśli planujemy w niedalekiej przyszłości jakieś inwestycje, licząc się z koniecznością zaciągnięcia kredytu. Leasing to także pewność, że nie musimy wydawać jednorazowo bardzo dużej kwoty. Do tego dochodzi bardzo prosta procedura – znacznie mniej skomplikowana niż ta związana z kredytem bankowym. I wreszcie, dla wielu osób to właśnie leasing jest jedyną szansą na to, aby mieć samochód.

Dla kogo?

Czasy, kiedy leasing przeznaczony był wyłącznie dla przedsiębiorców już dawno minęły. Dzisiaj na rozwiązanie to mogą zdecydować się także osoby prywatne. Jak się okazuje, leasing konsumencki naprawdę się przyjął. Specjaliści z zakresu finansów podkreślają, że obecnie jest to najlepszy sposób na sfinansowanie zakupu auta.

Leasing ma mnóstwo zalet. Te, które wymieniliśmy to jedynie niewielki wycinek tego, co można mu przypisać. Na pewno warto go rozważyć, jeśli planujemy zakupić samochód.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz